Gūst panākumus konkursā Krievijā 5

Gulbenes mūzikas skolas orķestris 4. un 5.augustā piedalījās 3. starptautiskajā pūtēju orķestru festivālā - konkursā "Pirmā salūta fanfaras" Krievijas pilsētā Orlā un mājās atgriezās ar ļoti labiem panākumiem.

Konkurss - festivāls notika Orlas pilsētas svētku laikā. Tajā piedalījās astoņi orķestri no Tulas, Brjanskas, Maskavas apgabala, kā arī vietējie Orlas kolektīvi. Vistālākie viesi bija mūsu orķestris, kas vienīgais pārstāvēja Latviju. Orķestru sniegumu konkursā vērtēja profesionāla žūrija, kuras sastāvā bija Maskavas augstskolu profesori un pieredzējuši mūziķi, kas savu dzīvi saistījuši ar pūtēju orķestriem.  

Saņem vairākus diplomus

Gulbenes mūzikas skolas orķestris konkursā skolu audzēkņu grupā tika novērtēts ar 1.vietu. Konkursa žūrija ir piešķīrusi arī 1.pakāpes diplomu mūsu mūzikas skolai un orķestra diriģentam Donātam Veikšānam par teicamu orķestra sagatavošanu un augsti kvalificētu profesionālu darbu ar bērniem.

 

D.Veikšāns stāsta, ka festivāla laikā orķestris sniedzis četrus koncertus, kā arī piedalījās galā koncertā un arī grandiozajā gājienā, kas vijies cauri visai pilsētai.

 

"Izturēt šo ritmu bija diezgan sarežģīti. Jāņem vērā vēl arī tas, ka tur valdīja diezgan liels karstums, taču prieks ir par bērniem, kas spēja saņemties un izturēja šo saspringto grafiku. Pirms pēdējā koncerta apsēžoties, domājām, vai varēsim nospēlēt savu programmu, bet līdz ar pirmajiem akordiem es sapratu, ka viss būs kārtībā. Pretim, protams, saņēmām augsto novērtējumu un žūrijas uzslavas. Līdz šim nebijām redzējuši, ka žūrijas pārstāvji pēc uzstāšanās saka "Bravo". Par šo augsto novērtējumu ir milzīgs gandarījums! Protams, redzot citu orķestru uzstāšanās, guvām arī labu pieredzi, ko varēsim izmantot savā turpmākajā darbā," saka D.Veikšāns.

 

Aicina piedalīties turnejā

Orķestris dāvanā saņēmis dažādus suvenīrus un apskaņošanas tehniku, ko varēs izmantot turpmākajā darbā, - tas viņiem bijis liels pārsteigums, taču pati galvenā balva orķestrim ir uzaicinājums nākamgad no 4. līdz 12.augustam piedalīties apmaksātā turnejā.

 

"Mums kopā ar vēl citiem orķestriem būs jāsniedz divi koncerti Maskavā un pēc tam vēl vairāki koncerti "Zelta loka" pilsētās ap Maskavu. Ja viss labi veiksies, domāju, ka mēs nelaidīsim garām šo iespēju!" saka diriģents.

 

D.Veikšāns saka lielu paldies orķestra dalībniekiem par izturību, paldies arī vecākiem, kas bērnus atbalstīja, un arī visiem citiem, ar kuru atbalstu orķestrim bija iespēja doties uz šo konkursu Orlā.

Atgriežoties mājās, orķestris jau domā par nākamajām uzstāšanās reizēm, nākamajiem konkursiem un koncertiem, arī Dziesmu svētkiem, kas notiks nākamā gada vasarā.

 

D.Veikšāns norāda, ka 6.oktobrī orķestris visus aicinās uz koncertu, lai prezentētu savu jau otro disku "Valdzinošo impresiju noskaņā".

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jūsma

Lai dzīvo Karaļi un savas lietas lietpratēji.

pirms 8 gadiem, 2012.08.14 13:19

Kultūra un izklaide