Iededz pilsētas lielo svētku egli 20

Svētki Gulbenes centrālajā skvērā sākās līdz ar tumsas iestāšanos - kopīgi tika iedegta lielā egle pie novada domes ēkas, rotaļās gāja rūķis Piks un rūķīte Gaismiņa, dziedāja Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas kora "Silver" grupa un dejoja rūķi no jauniešu centra "Bāze". Uzrunu, vēlot jauku šo Ziemassvētku laiku, teica Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Naglis. 

Lai gan šogad pilsētas galvenās egles atklāšanas pasākumā piedalījās mazāk cilvēku, nekā pērn, tas netraucēja gan lielos, gan mazos paust savu prieku par izgaismoto skvēru, fotografēties, paust satikšanās prieku, malkot piparmētru un liepziedu tēju, kā arī nobaudīt piparkūkas, kas šogad cepējiem bja padevušās tik gardas, ka kustin kusa mutē. Svētku rīkotāji bija parūpējušies par īpašiem cepumiem, kas tika saukti par "rūķu deguniem".

Daudzi izmantoja iespēju brīdi pasildīties pie viena no trim ugunskuriem, jo, lai gan Gulbene ar Rīgu nevarēja sacensties sniega segas biezumā, sals tomēr raudzīja iespēju atgādināt, ka klāt ir ziema.

Vakarā Gulbenes kultūras centrā visi, kuri vien to vēlējās, izmantoja iespēju noskatīties muzikālu izrādi ''Sniegbaltītes Ziemassvētki" ar operdziedātāju Elīnu Šimkus galvenajā lomā. Princi tēloja dziedātājs Jānis Kurševs, bet pamāti - operdziedātāja Ilona Bagele.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

pilsetniece

šogad pasākums patiešām bija tāds nekāds...

pirms 7 gadiem, 2013.12.08 14:20

ņergai

ceru, ka nākošajos svētkos redzēsim tavu režisētu pasākumu - tak jau profesionāle esi.

pirms 7 gadiem, 2013.12.09 07:20

tā.

piekrītu. pie eglītes notiekošie priekšnesumi bija nepiemēroti un nepārdomāti, ilgi centos saprast, kas tur notiek. to var darīt bērnudārza grupiņās nevis pilsētas egles iedegšanas pasākumā.
+ ņav visai padomāts par rotājumiem pilsētā, daudzi nedeg, ir sabojāti, vēja splēsti un laikapstākļu bojāti ( pie Gulbīšu parka un pa centrālajām ielām, pie apgaismes stabiem), ja nevar izdomāt ko jaunu, vismaz salabojiet vecos, savādāk skats pabriesmīgs.

pirms 7 gadiem, 2013.12.08 14:27

egle!

Domāju nakamgad vajag iepauzēt ar ar parka izgaismošanu,nauda arī ietaupīsies.Noskaņu uzbursim mājās!Viss Jums slikti!Fe!Ja kaut katrs otrais pi sava mājas kādu gaismiņu iedegtu jau rastos svetku noskaņa!Mēs tik gaidam kad viss tiks izdarīts mūsu vietā!

pirms 7 gadiem, 2013.12.13 04:39

dadzis

toties otrā dienā...cik skaisti VISS TUMŠŠ....

pirms 7 gadiem, 2013.12.08 18:32

Pilsonis

Kada pilsetas parvalde vadiba, tadu pasakumu ari riko. Vajag tacu paradit cik daudz prata ir parvaldes vaditajam. Tas nav pa meziem staigat un kokus skaitit, bet redzu ka nav nekada starpiba.
Gulbene naudas shogad nepietika nedz 18. Novembra svetku salutam, nedz jauniem rotajumiem.
Bet var par valsts naudu braukat personigas darishanas kur vien tiik, tam nauda atrodas.

pirms 7 gadiem, 2013.12.09 01:12

meklējiet labo!

Toties koncerts kultūras namā gan bija jauks. :)

pirms 7 gadiem, 2013.12.09 07:23

piparkūka

Bet vai kāds zina,kas cepa šīs piparkūkas.Ne jau novada domes darbinieki(nevajag piesavināties laurus),bet gan brīvprātīgās meitenes no Vācijas.

pirms 7 gadiem, 2013.12.09 11:29

Dace

Zeel,ka muusu pilseeta nav piedomats pie sveetku noskanas radiissanas iedziivotajiem un pilseetas rotas radiissanas! Saliidzinot ar blakus esossajam pilseetaam paliek looti skumji...Un nemot veraaa, ka ssie sveetki ir TIKAI vienreiz gadaa, atbildiigas personas pie svetku rotas vareeja piedomaat vairaak! Skumji.

pirms 7 gadiem, 2013.12.09 14:52

pele

Dacīt, varbūt nākamgad ar saviem priekšlikumiem varēsi uzburt skaistākus dekorus...

pirms 7 gadiem, 2013.12.10 09:12

Veronika

Viss jau labi bet tikai gandrīz nekas nav mainijies no citiem gadiem( par koku rotāšanu, izgaismošanu)
eglītes iedekšanas dienā, respektīvi svētdien viss jau bija iedegts tikai visiem bija jāgaida kad iedegs eglīti un tad tikai ar otro mēģinājumu xD
Un izraisija lielu nepatiku, par to ka Pirmdien ejot no rīta gar domi, eglīte tur pat nebija iedegta, tad kāda Gulbenē var būs svētku noskaņa, ja pat EGLĪTE nevar būt izgaismota....
-Šī gada pasākums tiešām nepiesaistija! bijām vīlušies daudzi :(

pirms 7 gadiem, 2013.12.10 00:07

kurmis

Mēs vienkārši esam pieraduši, ka mums ir tāds rotājums ik gadu. No citām pilsētām pie mums brauc un tīksminās par to, ko mēs nemākam novērtēt. Arī tas ir skumji...

pirms 7 gadiem, 2013.12.10 09:14

tā.

-pie gulbīšu parka lampiņas salabotas
-pie stabiem parādījušās (laikam jaunas) zilas sniegpārslas

paldies!

pirms 7 gadiem, 2013.12.10 18:11

sakta

es nekad nebūtu domājusi par to, ka kādreiz pievienošos šeit dzirksteles negatīvo kometētāju baram, bet nu mēr bija pilns.

Sakiet lūdzu, kurš domes gudrītis bija piesaistījis un atļāvs tirgoties "superīgajām" ķīnas mirgojošajām mantiņām un kartupeļu virpotājiem?

Vai tiešām Gulbenē nav pašdarinātu lietu? Vai tiešām Gulebne nevar tigoties ar saviem lepnumiem... Viens pansionāts, ja nemaldos, katrā Zaļajā tirdziņā tigo pašdarinātas lietiņas - kāpēc netika uzaicināts tagad? Tāpat tā pati Sagšā! Butu vismaz interesanti bijis kaut vai aplūkot darinājumus....un vēl visi tie, kas kaut vai no Gulbenes un tirgojas Zaļajā tirdziņā - kur visi bija? kāpēc neviens tirgotājs nesaņēma nekādu informāciju pirms tam???

Gulebene ir kļuvusi par ASV Ziemassvētku upuri? - vai tiešām, lai atnāktu paskatīties uz egles iedegšanu man manai maziņajai meitiņai jāpērk ir kāds ķīniešu mēsls pa 3.50 Ls! Tiešām bezkaunīgi - izmantot mazus bērnus kā vecāku pēdējo santīmu izmantotājus!

Egles iedegšana un visas atrakscijas bija skaistas....tikai KĀPĒC bija vajadzīgs ķīnā ražotu mēslu stends??? Kurš ielaida šos "viesus" mūsu svētkos?

Tikai nevajag neko stāstīt par to, ka bērni labāk jāaudzina un jādisciplinē - zin, ja tev 3-4 gadu vecumā stāv pretī mirgojošs 5 m stends kaut kādiem rotējošiem vizuļiem - jā, man bija žēl atdot naudu par ko tik pilnīgi bezjēdzīgu tik skaistā mirklī/svētkos! Par to anudu labprātāk būtu iegadājusies ko Adventes mielastam vai kādas dāvanas Ziemassvētkiem!

Šo tirgotāju izvēle bija šausminoši nožēlojama - jo NEVIENS pašmāju ražotājs vai tirgotājs nezināja neko par šādu iespēju.

pirms 7 gadiem, 2013.12.13 01:59

sakta

atvainojos par gramatiskajām kļūdām!

pirms 7 gadiem, 2013.12.13 02:00

.

Šeit nu es pilnībā piekrītu! Vecas eļļas un kartupeļu smaka vienkārši nevietā un nelaikā.
Man arī ir divi bērni,arī sarosījās un dīca-gribu,mammīt,nopērc. Vēljovairāk,ja redz,ka citam jau ir... :( Skumji pašai un bērnu sejas bēdīgas. Paldies Dievam,uz mirkli,jo ātrāk centāmies tikt prom. Tā eļļas smaka tiešām tracināja.
Par pārējo-paldies!

pirms 7 gadiem, 2013.12.13 07:25

piekrītu

Es piekrītu,ka ši tirgošanaās nebija vietā.Varbūt vajadzēja informēt,ka varēs tirgoties un ar saceptām piparkūkām,āboliem,amatnieki ar saviem izstrādājumiem utt.Bet šis tiešām bija farss,tirgot Ziemassvētkos ķīniiešu zobenus,varbūt Ķīnā ta b;erni skraida ar zobeniem,bet mēs dzīvojam citā tradīciju zemē.

pirms 7 gadiem, 2013.12.13 10:09

333

Super, ka nezināt pat, kurš ir informācijas autors par pilsētas egles atklāšanas pasākumu šogad.

pirms 6 gadiem, 2014.12.08 15:19

Bērnība.

Tur,kur zaļo zeme svēta
Tur ir mana dzimtā puse.
Sajūtiet šo piederību savu.
Mīliet pilsētu un kaimiņu savu!

pirms 5 gadiem, 2015.12.07 22:09

Kultūra un izklaide