Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ielūdzam uz tikšanos ar literatūrkritiķi Gunti Bereli

11.aprīlī pulksten 15.00 Gulbenes bibliotēkā viesos rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis.

Šajā pašā dienā plkst. 12:20 tikšanās ar literātu rīko arī Lejasciema bibliotēka kultūras nama telpās.  

G. Berelis ir 90. gadu nozīmīgākais latviešu literatūrkritiķis, kurš ne tikai atraktīvi izmanto mūsdienu literatūrzinātnes atziņas, bet arī raksta literatūrkritiskas apceres un esejas pēc tādiem pašiem principiem kā prozu. Sarakstījis „Latviešu literatūras vēsturi"(1999), kurā apkopotas viņa paša esejas par 20. gadsimta latviešu literatūru un rakstniekiem.

 

Lasītājiem G.Bereļa tematiskās esejas un apceres pieejamas arī grāmatās „Klusums un vārds" (1997) , „Neēd šo ābolu. Tas ir mākslas darbs: postmodernisms un latviešu literatūra" (2001), stāsti krājumos „Mitomānija" (1988) un „Mīnotaura medības" (1999), stāsts bērniem „Agnese un Tumsas valdnieks"(1995) , romāns „Ugunīgi vērši ar zelta ragiem" (2007), kā arī daudz un dažādas publikācijas krājumos un periodikā. Interneta vietnē berelis.wordpress.com izveidojis emuāru „Guntis Berelis vērtē: raksti par literatūru", kur ievietotas intervijas ar literātiem, raksti un recenzijas. Saņēmis Klāva Elsberga prēmiju (1989), Latvijas Kultūras fonda prēmiju (1995), Raiņa un Aspazijas fonda balvu (1996) un Literatūras gada balvu (2001). 2008. gadā piedalījies festivālā "Prozas lasījumi".

 

Kā zināms, jauniešiem grāmatu lasīšanai laika atliek visai maz, un ne reizi vien ir nācies dzirdēt viedokļus, ka literatūra - tādas pasakas vien ir. Šī tikšanās vidusskolēniem sniegs atbildi uz jautājumu: „Kas tā tāda latviešu literatūra un priekš kam tā vispār vajadzīga?" Pieaugušajiem šī tikšanās būs vērtīga ar literatūrkritiķa skatījumu uz situāciju latviešu literatūrā patlaban.

 

Abi pasākumi notiek VKKF projekta „Meklējot atrastais. Rakstnieks Gulbenes novada bibliotēkās" ietvaros. Ieeja - bez maksas. Laipni aicinām tos apmeklēt!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide