“Iemīlies Alūksnē!” – aicina Alūksnes pilsētas svētki no 4. līdz 7. augustam

No 4. līdz 7. augustam Alūksne ikvienu aicina uz pilsētas svētkiem, kam šogad izvēlēts vadmotīvs “Iemīlies Alūksnē!”, rosinot gan pašus alūksniešus, gan svētku viesus iemīlēties skaistajā Ziemeļvidzemes pilsētā, tās dabas skaistumā, vēstures mantojumā, šeit paveiktajos darbos vai varbūt kādā īpašā cilvēkā. Mīlestības tēma caurvīs arī visas svētku norises. Svētku sajūtas radīšanai Alūksnes pilsētas iestādes un uzņēmumus, kā arī iedzīvotājus pašvaldība aicina šajās dienās pie saviem namīpašumiem pacelt Latvijas valsts karogu.

Svētku ieskaņa sadarbībā ar Igaunijas māksliniekiem

Svētku rīkotāji – Alūksnes novada pašvaldība, Alūksnes Kultūras centrs sadarbībā ar dažādām biedrībām un citiem partneriem četrās dienās sarūpējuši pasākumus dažādām gaumēm un vecumiem. Netrūks ne kultūras, ne sporta aktivitāšu.

Svētku ieskaņas koncertā “Dievišķā mīlestība” Alūksnes luterāņu baznīcā izskanēs klasiskā mūzika ķīniešu izcelsmes kontrtenora Ka Bo Chan un baritona Ott Indermitte, kā arī ērģelnieka Aare Paul Lattik sniegumā. Šis koncerts Alūksnes pilsētas svētkiem sarūpēts, pateicoties sadarbībai ar organizāciju “Igaunijas koncerti”. Abi dziedātāji Alūksnē jau viesojušies Igaunijas Nacionālā vīru kora “RAM” sastāvā. Ieeja koncertā par ziedojumiem baznīcai.

Apliecinās mīlestību Alūksnei

Piektdienas vakarā Alūksnes pilsētas svētku atklāšana norisināsies jaunā, līdz šim iepriekš šādiem pasākumiem neizmantotā vietā – jaunajā stāvlaukumā pie pārbūvētā Alūksnes Kultūras centra. Un jāteic, ka gan šajā vakarā, gan nākamajās dienās uz skatuves kāps daudzi alūksnieši, kuri savā dzimtajā pilsētā arvien, arvien atgriežas. Tā svētku svinīgajā atklāšanā muzikāli dejisku uzvedumu būs sarūpējusi alūksniete Kristīna Zaharova, kura nu jau vairākus gadus muzikāli izglītojas un strādā Maskavā, kopā ar citiem alūksniešiem - jauno, talantīgo dziedātāju Artūru Pūpolu, Krūmiņu ģimeni un deju kopu “Jaunanna”. Artūrs Pūpols svētku apmeklētājus iepriecinās ar Artūra Reinika īpaši Alūksnei veltītu dziesmu. Savukārt koncertā „Mīlestības iedvesmoti“ alūksniešus priecēs mūziķi Aija Andrejeva, Ivo Grīsniņš-Grīslis un „MC orķestris“.

Svētku atklāšanas vakarā īpašs pārsteigums būs muzikāla uguņošana un lāzeršovs, kas šoreiz būs speciāli veidota Renāra Kaupera dziesmai “Tu mana, es tavējais”, kas lieliski saskan ar šī gada Alūksnes pilsētas svētku moto. Lai gan sākotnēji bija plānots, ka uguņošanas nodrošināšanai tehnisku un drošības apsvērumu dēļ būs slēgts tilts uz Pilssalu, tomēr, konsultējoties ar specefektu radītājiem, nolemts uguņošanu organizēt no pilsdrupu puses, līdz ar to vecais tilts uz Pilssalu būs atvērts. Pusstundu pirms pusnakts sāksies un līdz 03.00 turpināsies svētku pirmā balle kopā ar grupu „Big Al & The Jokers” un dīdžejiem. Un arī šajā kompānijā muzicē novadnieki - alūksnietis Romāns Vendiņš un kalncempietis Zintis Žvarts.

Lai gan teritorija pie Alūksnes Kultūras centra ir ierobežota, tomēr svētku rīkotāji būs parūpējušies par galdiņiem un soliem, kur omulīgākā gaisotnē baudīt pasākumu. Tie gan būs ierobežotā daudzumā, taču, ņemot vērā apkārtējo vidi, šeit pastaigām un sarunām var izmantot gan ezera krastu, gan skvēru pie Kultūras centra. Protams, svētku apmeklētāju ērtībām būs arī bufetes. Piektdienas un sestdienas vakaros stiprinājumu varēs rast svētku norišu vietās, bet sestdien dienas laikā - pie Alūksnes Kultūras centra.

Sestdienas rīts – arī mazajiem alūksniešiem

Sestdien svētku norišu vietas būs vairākas. Galvenie pasākumi dienas pirmajā daļā notiks pie Alūksnes Kultūras centra un Alūksnes Jaunās pils. Jau no pulksten 9.00 pie Jaunās pils sāksies amatnieku tirdziņš “Ar mīlestību radīts”. Tirgotāji tam vēl var pieteikties, rakstot uz e-pasta adresi muzejs@aluksne.lv vai zvanot pa tālruni 26454374. Tirgus atmosfēru radošāku padarīs novada mākslinieki un mūziķi performancē “Mākslinieku radošā pļava”. Te ikviens varēs gan vienkārši vērot māksliniekus darbībā, gan arī iesaistīties pats.

Šai pašā laikā pie Alūksnes Kultūras centra dažādas aktivitātes sarūpētas mazajiem svētku dalībniekiem. Jau no pulksten 10.00 te sāksies koncerts “Kas ir mīlestība?”. Tajā piedalīsies Alūksnes novada mazie vokālisti, jaunie talanti, Alūksnes Kultūras centra jauniešu un bērnu vokālie ansambļi, Alūksnes Bērnu un jauniešu centra ansamblis “Puķuzirņi”, kā arī LTV1 raidījuma “Kas te? Es te?” varoņi Lupe un Pukšs. Nedaudz vēlāk pozitīvo pasākumu biedrība “Pigori” bērniem piedāvās piedalīties radošajās darbnīcās. Šo norisi svētku laikā atbalstīs “Maxima”.

Alūksnieti, kļūsti par svētku veidotāju un piedalies gājienā!

Pēcpusdienā, pulksten 14.00, pie Alūksnes Jaunās pils ar koncertu un defilē programmu priecēs Alūksnes lepnums - Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris. Savukārt pulksten 15.00 no Jaunās pils uz Alūksnes Kultūras centru dosies Alūksnes pilsētas ģimeņu un iedzīvotāju gājiens “Viss vienos ziedos, vasarā”. Aicinām alūksniešus mest kautrību pie malas un pašiem kļūt par pilsētas svētku veidotājiem, kopā ar ģimenēm, kolektīviem no iestādēm, uzņēmumiem un biedrībām, kopā ar draugiem un domubiedriem dodoties šajā gājienā. Protams, īpaši gaidītas šajā gājienā būs visas tās alūksniešu ģimenes, kurās laikā no pērnajiem pilsētas svētkiem līdz šiem pasaulē nācis mazulis. Gājiena dalībnieki, atbilstoši tā nosaukumam, var izrotāties ar ziediem, taču tas nav galvenais nosacījums. Svarīgāk, lai ikviens gājiena dalībnieks šajā pasākumā rastu prieku sev un sniegtu to apkārtējiem, vienlaikus apliecinot savu piederību dzimtajai Alūksnei.

Gājiens noslēgsies pie Alūksnes Kultūras centra, kur pulksten 15.20 pašvaldība suminās mazuļus, kuri dzimuši gada laikā kopš pērnajiem pilsētas svētkiem un kuru deklarētā dzīvesvieta ir Alūksnes pilsēta. Tādēļ pie Alūksnes Kultūras centra mīļi gaidītas visas šīs ģimenes kopā ar saviem mazuļiem, arī tad, ja nebūsiet devušies gājienā!

Savukārt pēc jaundzimušo sumināšanas pilsētas svētku koncertu turpinās romantiskais dziedātājs Mārtiņš Ruskis kopā ar savu “Ruska nevainīgo Trio” koncertā “Pieskāriens”.

Svētku norises pie Alūksnes Kultūras centra sestdienas vakarā atsāksies pulksten 23.00, kad tur muzicēs jauniešu vidū iecienītā grupa “Bandmaster” un Toms Grēviņš.

Izcilā vokālā grupa “Latvian voices” koncertēs Alūksnē

Alūksnes Kultūras centrs sestdienā no pulksten 9 līdz 12 būs atvērts tiem svētku viesiem, kas vēlēsies apskatīties pārbūvētās centra telpas. Apskate būs iespējama grupās brīvprātīgo jauniešu pavadībā. Jārēķinās gan ar ieejas maksu – 1 eiro.

Savukārt pulksten 13.00 Alūksnes Kultūras centrā aicinām uz brīnišķīgās vokālās grupas “Latvian Voices” koncertu “Rūtoj”. Ar savām balsīm kā vienīgo mūzikas instrumentu “Latvian Voices” ir radījušas individuālu vokālo stilu, kurā savijas dažādu tautu etniskās mūzikas intonācijas, jo sevišķi latviešu tautas mūzikas krāsas ar tradicionāliem kormūzikas un popmūzikas elementiem. Alūksniešiem sarūpētajā koncertā grupa atskaņos vispieprasītāko un vairāk atskaņoto programmu “Rūtoj…”, kuras centrā ir latviešu tautasdziesma mūsdienīgi aktuālās aranžijās, ko veidojušas pašas “Latvian Voices” dziedātājas. Līdzās tautas mūzikai un oriģināldziesmām koncerta ietvaros izskanēs arī pasaulē zināmas, sirdi sildošas melodijas. Biļešu cena no 7 līdz 15 EUR. Lūdzam alūksniešus biļetes uz šo koncertu iegādāties jau iepriekšpārdošanā, kas koncerta dienā ļaus ilgāk baudīt citas svētku norises. Biļetes nopērkamas Alūksnes Kultūras centrā, SIA “Biļešu paradīze” kasēs un arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Sestdienas vakarā pasākumi Dārza ielā un Pilssalā

Savukārt Pilssalas estrādē pulksten 21.00 sāksies latviski jautra dziesmu spēle „Muļķe sirds“ ar tādu dziedātāju kā Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Andris Daņiļenko, Līga Robežniece, aktieru Zigurda Neimaņa, Zanes Jančevskas, Zanes Burnickas, akordeonista un komponista Valda Zilvera, komiķes Jolandas Suvorovas, grupas „Tirkizband” piedalīšanos. Biļešu cena no 6 līdz 10 EUR. Arī uz šo pasākumu biļetes iegādājamas Alūksnes Kultūras centra un SIA “Biļešu Paradīze” kasēs.

Kamēr estrādē dziedātāji un aktieri stāstīs stāstu par sirdslietām, Dārza ielā pie pašvaldības administratīvās ēkas sāksies teatrāli muzikāls Dailes teātra dziedošo aktieru ansambļa „ILGA“ koncerts, bet pēc tam arī svētku balle ar grupām „BET BET“ un „OTTO“. Svētku rīkotāji būs parūpējušies par to, lai sagādātu galdiņus un solus apmeklētājiem. Tie būs izvietoti laukumā pie administratīvās ēkas, bet dejām atvēlēta Dārza iela.

Izdomas bagātajiem – aicinājums būvēt minikārus

Šajos svētkos plašā klāstā arī sporta aktivitātes. Plašākā izvēle sportošanai būs sestdienā. Tad Dzirnavu ielā visus pulcēs “Ghetto” basketbola turnīrs, bet pie Jaunās pils Latvijas Biatlona federācija organizēs šaušanas konkursu un notiks arī loka šaušana.

Ojāra Vācieša ielā un stāvlaukumā autosporta klubs “Alūksne” jau otro gadu rīkos Alūksnes novada balvas izcīņu inerces minikāros. Te ir vaļa alūksniešu un arī pilsētas viesu izdomai – sacensību nolikums jau līdz ar visu citu ar svētkiem saistīto informāciju publicēts www.aluksne.lv. Aicinām gan bērnus, gan jauniešus un arī pieaugušos iesaistīties šajā aktivitātē, jo sacensības notiks visās trīs minētajās grupās pēc braucēja vecuma un svara. Sacensību ideja ir ar pašu veidotu, nemotorizētu braucamrīku no 1,3 metrus augstās starta estakādes vien ar inerces palīdzību spēt noripot maksimāli garāku ceļa posmu. Spriežot pēc pieredzes šajās sacensībās pērnajā gadā, tas nemaz nav tik vienkāršs uzdevums, kā varētu šķist. Aicinām atraktīvos un izdomas bagātos alūksniešus iepazīties ar sacensību nolikumu www.aluksne.lv, būvēt savus inerces minikārus un pieteikties sacensībām, sūtot informāciju par dalībnieku – vārds, uzvārds un grupa – uz e-pasta adresi flincha@inbox.lv vai sazinoties ar sacensību rīkotāju Kristapu pa tālruni 26573674.

Sestdienas otrajā pusē Ojāra Vācieša ielā un stāvlaukumā notiks sporta kluba “Spēka pasaule” rīkotās aktivitātes, kurās ikviens drosmīgais varēs pārbaudīt savas spēka robežas. Savukārt pie „Narvesen“ kioska Pils ielā varēs sastapt alūksnieti Dinu Vecānu un viņa labdarības skrējienu - mākslas performanci “28 maratoni 28 pilsētās 28 dienās”. Pilssalas pludmales volejbola laukumos notiks Latvijas čempionāts pludmales volejbolā jau, sākot no piektdienas līdz pat svētdienai, kad notiks finālspēles.

Tradīcijas cienot – Alūksnes kapusvētki

Svētdienā, protams, tradicionāli alūksniešu dzimtas satiksies kapusvētkos pulksten 11.00 Alūksnes Lielajos un pulksten 12.00 Mazajos kapos. No autoostas uz kapsētu un atpakaļ svētdien laika posmā no pulksten 9.00 līdz 15.00 Alūksnes novada pašvaldība nodrošinās papildus bezmaksas autobusu reisus. Tiem nebūs noteikti konkrēti atiešanas laiks, bet, ņemot vērā iepriekšējo gadu veiksmīgo pieredzi, tiklīdz autobuss būs pasažieru pilns, tas dosies uz kapsētu un tāpat varēs nokļūt arī atpakaļ.

Alūksnes pilsētas svētku noslēgumā alūksnieša Laura Amantova vadītais džeza orķestris “Mirāža” (“Mirage Jazz orchestra”) kopā ar dziedātāju Andri Ērgli aicinās ikvienu uz koncertu “Ar mīlestību par mīlestību” arī jau par tradīciju kļuvušā brīnišķīgā brīvdabas koncertzālē – Tempļakalna nogāzē.

Svētkos aicina kļūt par gājējiem

Ņemot vērā prognozējamo autotransporta skaita pieaugumu svētku laikā Alūksnē, aicinām alūksniešus doties uz svētku norišu vietām, jo pilsētas centra ielas satiksmei būs slēgtas. Tāpat jāņem vērā arī tas, ka lielākajos pilsētas centrā esošajos automašīnu stāvlaukumos notiks svētku aktivitātes, tādēļ arī automašīnu novietošana pilsētas centrā būs apgrūtināta.

Aicinām iedzīvotājus arī nokļūšanai kapsētā izvēlēties braucienu ar autobusu vai izmantot jauno Tempļakalna ielas gājēju tiltu, lai atslogotu satiksmi Miera ielā. Lūdzam iedzīvotājus būt saprotošiem un ņemt vērā to, ka Tempļakalna ielā notiek ielas rekonstrukcija un automašīnu novietošana tur būs apgrūtināta.

Transportlīdzekļu kustībai svētku laikā būs slēgtas šādas ielas:

No 5. augusta pulksten 8.00 līdz 7. augusta pulksten 8.00:

Brūža iela posmā no Skolas ielas līdz Brūža ielai 7,

6. augustā no pulksten 6.00 līdz 16.00:
Pils iela posmā no Lielā Ezera ielas līdz Rijukalna ielai,

Ojāra Vācieša iela posmā no Dārza ielas līdz Pils ielai;

6. augustā no pulksten 6.00 līdz 19.00:

Brūža iela posmā no Baznīcas ielas līdz Brūža ielai 7,

Dzirnavu iela posmā no Dzirnavu ielas 3 visā garumā,

Parka iela posmā no Parka ielas 4 līdz Dzirnavu ielai;

No 6. augusta pulksten 14.00 līdz 7. augusta pulksten 7.00:

Dārza iela posmā no Tirgotāju ielas līdz Helēnas ielai;

No 6. augusta pulksten 20.00 līdz 7. augusta pulksten 7.00:

Latgales iela posmā no Dārza ielas līdz Uzvaras ielai.

Jāpiebilst, ka tie, kas kādu iemeslu dēļ nevarēs apmeklēt Alūksnes pilsētas svētkus, visām bezmaksas aktivitātēm, kas notiks sestdienā, varēs sekot līdzi, vērojot tās tiešsaistes translācijā www.fokuss.tv.

Šogad ar pašvaldības atbalstu svētkos kopumā būs 28 lielās aktivitātes, ko apmeklētāji varēs izbaudīt bez maksas. Tikai vokālās grupas “Latvian voices” koncerts “Rūtoj” un dziesmu spēle “Muļķe sirds”, no kā svētku rīkotāju neatsakās skatītāju pieprasījuma dēļ, būs par maksu. Kopējās svētku izmaksas ir 28 tūkstoši eiro, kas tik vērienīgu – četru dienu ilgu svētku rīkošanai nav daudz. Jāņem vērā, ka lielākās izmaksas svētku organizēšanā saistītas ar tehniskām lietām – skatuvju uzbūvi, apskaņošanu, uguņošanu, apsardzi, labierīcību nodrošināšanu. Svētku rīkotāji pateicas visiem atbalstītājiem, kas palīdz svētku rīkošanā! Paldies visām biedrībām, kuras iesaistījušās svētku norišu organizēšanā, tā bagātinot pasākumu piedāvājumu! Paldies novada kultūras iestādēm un Kājnieku skolai, kas ik gadu pilsētas svētku apmeklētāju omulības nodrošināšanai ļauj izmantot to galdus un solus.

Iemīlies Alūksnē!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide