Igo ar jaunu programmu

Trešajā adventē, 11.decembrī, Vecgulbenes muižas lielajā zālē pulksten 16.00 uz koncertu “Vējš sola lapai debesis” klausītājus ielūdz pazīstamais mūziķis, dzejnieks un mākslinieks Igo. 

Kopā ar Igo Ziemassvētkiem veltītajā koncertprogrammā uzstāsies arī komponists Jānis Strazds un Liepājas simfoniskā orķestra mūziķe Marta Kauliņa ar sitaminstrumentiem. Koncertā skanēs dziesmas, ko Igo ieskaņojis, domājot par Ziemassvētku laiku, skaņdarbi no Igo zelta repertuāra, kā arī pasaules mūzikas klasika.

Māksliniekam šis ir īpašs laiks, kas liek daudz ko pārdomāt. “Lielā mērā šajā svētku gaidīšanas laikā ir savādas sajūtas. Ir jāpadomā, kur atrodas visi draugi un tuvinieki, kā es varētu viņus iepriecināt. Top kāds sarakstiņš ar vārdiem, kam pievienota piebilde, ko varu veltīt katram konkrētajam cilvēkam - vai tas būs tālruņa zvans vai apsveikuma kartīte, varbūt tā būs kāda īpaša dāvana. Tā kā esmu mūziķis, tad manā gadījumā, protams, ļoti bieži cilvēki manu uzstāšanos izvēlas kā dāvanu viens otram, cits citam,” saka Igo.

Stāsts vispirms top zīmējumos
Mākslinieks atklāj, kāpēc šogad Ziemassvētku programmai izraudzīts nosaukums “Vējš sola lapai debesis”. “Pagājušajā gadā aptuveni trīs mēnešus es ļoti nopietni strādāju ar dizainu, izveidojot paša dizainētu trauku servīzi, kas ir iegādājama “Rito” veikalu tīklā. Kad man pašam bija skaidrs, kā šie trauki izskatīsies, man šķita interesanti, ka to stāstu, ko esmu ietvēris savos zīmējumos un kas ir pārnesti uz šķīvjiem, glāzēm, krūzītēm, var ietvert vienā trāpīgā teikumā, kas tā arī skan - vējš sola lapai debesis. Zīmējumā ir redzams, kā lapiņa atraujas no zara, kā cauri laikam uz kādu mirkli kļūst līdzīga taurenim - tas ir viņas sapnis. Traukus noteikti ņemsim līdzi arī uz koncertu, kur tirdzniecības stendā būs ne tikai šie trauki, bet arī vairākas citas lietas, kas apskatāmas un iegādājamas kā dāvanas Ziemassvētkiem. Man radās arī vairākas dzejas rindas, kuras prezentācijā, kas notika pagājušajā gadā, saistībā ar šiem traukiem es nolasīju. Tad man šķita, ka ir jāuzraksta dzejolis ar tādu pašu nosaukumu. Dzejoli nosūtīju komponistam J.Strazdam. Pēc kāda laika Jānim bija gatavs muzikālais risinājums. Rudenī ierakstu studijā ieskaņojām šo dziesmu. Tā skan un skanēs arī koncertā,” stāsta Igo.

Rada dizaina priekšmetu sēriju
Koncerta apmeklētājiem būs iespēja iegādāties arī zīmola “Igo. Akcents personībai” dizaina priekšmetus ar Igo grafikām. Pieredzi grafikas mākslā Igo ieguvis savulaik kopā ar mammu, kura ir pazīstama Liepājas grafiķe un fotogrāfe, piedaloties brīvdabas plenēros. Viņa grafikas top dažādās tehnikās. Zīmējumus Igo rada arī uz papīra, izmantojot tušu un grafīta zīmuļus. Mākslinieks ir radījis dizaina priekšmetu sēriju “Igo. Akcents personībai”. Tā ir gan sveču līnija, gan dekoratīvā apdruka stikla un porcelāna traukiem. Radīta arī pirmā Igo apģērbu kolekcija, kurā viņa grafikās radītie tēli, piemēram, pīlādzis, ozols, zāles stiebri, spāres, ziedi, pārtapuši ornamentālos zīmējumos uz sieviešu un vīriešu apģērbiem, kas darināti no lina. Igo grafikas un zīmējumi ir bijuši apskatāmi dažādās izstādēs Latvijā, kā arī Krievijā. Iedvesmu mūziķis šiem darbiem gūst ceļojumos un savās lauku mājās Jūrkalnē. Kopš pagājušā gada rudens Igo ir arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedrs.

Ziemassvētku melodijas pie sevis nedungo
Igo atšķirībā no tiem cilvēkiem, kuri šajā laikā pie sevis mēdz dungot kādu Ziemassvētku melodiju,  bez vajadzības to nedara. “Tas ir diezgan mokoši. Ja kāda melodija pielīp, no tās ir grūti atbrīvoties. Man diezgan bieži nākas ne tikai dungot, bet arī skaļi dziedāt tās dziesmas, kuras ir jāatkārto, vai arī pavisam jaunu skaņdarbu, kas kādā brīdī tiek izjusts spēcīgāk. Jauna kompozīcija prasa lielāku iedziļināšanos, lai koncertā skanētu tikpat pārliecinoši kā visas pārējās. Skaidrs, ka ir konkrētas kompozīcijas Ziemassvētkos, kuras gadu ir slīgušas relatīvā aizmirstībā, bet pienāk laiks, kad šīs dziesmas ir jāizceļ no putekļainā plaukta un atkal jāizpilda. Lai to izdarītu, jāatceras gan muzikālā forma, gan teksts. Man koncertprogrammas mainās ļoti bieži. Dažkārt tās ir vairākas vienā nedēļā. Uzstājos koncertos arī ar dažādiem mūziķiem. Vieglprātīgai dungošanai man neatliek laika. Pret uzstāšanos izturos ļoti nopietni, lai neizskatītos, ka ar konkrētu dziesmu pirmo reizi esmu saskāries koncerta laikā. Pat tad tomēr gadās arī kuriozi, kurus ik pa brīdim piedzīvo mākslinieks. Jo labāks mākslinieks, jo grūtāk pamanāmas sīkās kļūdīšanās,” bilst mūziķis.

Ziemassvētkos Igo sev vēlas, kā pats saka, neiespējamu dāvanu – vēl kādu stundu laika, lai diena būtu garāka. “Man pietrūkst laika, lai paveiktu visu, ko vēlos. Nodarbojos ar lietām, kas ir savstarpēji saistītas, jo tā ir māksla, tomēr katra nodarbe prasa lielu laika patēriņu un finansiālus ieguldījumus. Dažkārt nespēju iekļauties noteiktajā laikā,” atzīst Igo.

Visiem gulbeniešiem un novada cilvēkiem mākslinieks sūta sveicienus, piebilstot, ka ļoti priecāsies viņus redzēt savā koncertā.  Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī pirms koncerta Vecgulbenes muižā, cena - 10 un 12 eiro.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide