Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ilzenē gaida atraktīvās sacensībās “Šķēršļu skrējiens” 1

Ilzenes pagastā otro gadu notiks atraktīvas sacensības „Šķēršļu skrējiens", kur ikviens interesents, kurš sasniedzis 14 gadu vecumu, aicināts pārbaudīt savu gribasspēku un patieso spēju robežu. Interesentiem jāpulcējas Ilzenē piektdien, 27.jūlijā.

Aizstāj ierastās sporta spēles  

Sacensības organizē Ilzenes pagasta sporta, kultūras, interešu izglītības un mūžizglītības centrs "Dailes", lai popularizētu veselīgu un aktīvu dzīvesveidu Ilzenē un Alūksnes novadā. "Iepriekš daudzus gadus notika pagasta sporta spēles, bet pēdējos gados to norise bija sevi izsmēlusi, cilvēki vēlējās ko citādāku, tādēļ arī mainījām ierastās tradīcijas, ieviešot jaunu. Mūsu mērķis ir uzsvērt, ka arī nelielā pagastā populārs ir aktīvs dzīvesveids. Esam mācījušies no pagājušā gada organizatoriskajām kļūmēm, tādēļ šogad distance būs vēl interesantāka, bagātīgāka ar dažādiem šķēršļiem, ērti pārskatāma līdzjutējiem," stāsta Ilzenes pagasta sporta darba organizatore Aira Vērse.

 

Distances garums būs 6 kilometri, kur būs jāpārvar arī dažādi šķēršļi. Trases sagatavošanā izmantots dabīgais viļņainais reljefs, Melnupe, dīķi un mežs. Lai trase būtu interesantāka skatītājiem un dalībniekiem, veidoti arī mākslīgie šķēršļi - dubļu nobrauciens, netīrā baļļa, apaļā caurteka, grimstošā dzelme, slidenais šļūciens, peldošās salas, Tarzāna liāna, šaurā pāreja, līdzsvara tilts, trīsstāvu būve, siena guba un citi.

 

Sacentīsies četrās grupās

 

Skrējiens notiks četrās grupās: sporta klasē; 14 līdz 18 gadus veci jaunieši; "18 +" vīrieši un "18+" sievietes. A.Vērse norāda - tā kā sacensību distance nav viegla un prasa zināmu fizisku sagatavotību, dalībniekiem, kuri jaunāki par 14 gadiem, nav ļauts piedalīties.

 

"Pērn secinājām, ka sporta klases dalībniekiem distance bija pārāk viegla, tādēļ šogad viņiem, atšķirībā no pārējiem, būs jāveic divus apļus. Dalībniekus aicinām tērpties tādā apģērbā, kura nebūs žēl, jo distancē netrūks dubļu, brišanas pa upi, līšanas un citu uzdevumu. Starts būs pulksten 17.00 Ilzenes pagasta Ontu ciemā pie piemiņas zīmes "Ganiņš" (pirms Jaunzemiem), bet visus dalībniekus lūdzam ierasties laikus, jo pieteikšanās un reģistrēšanās būs tikai sacensību dienā līdz pulksten 17.00," uzsver A.Vērse.

 

Ir daudz atbalstītāju

 

Skrējiena organizēšanu atbalsta Ilzenes pagasta zemnieku saimniecības, kas arī iestājas par aktīvu dzīvesveidu: "Amatnieki", "Siveci", "Madaras", "Sapnīši", Onti", "Ozollejas" un SIA "Sprigulis".

Sacensību galvenais atbalstītājs ir Siguldas piedzīvojumu parks "Tarzāns", kas palīdzēs gan ar inventāra nodrošinājumu, gan sarūpējis balvas.

 

"Šogad dalībniekiem esam sarūpējuši arī daudz speciālas balvas, uzrunājot vēl vairākus sponsorus, jo pie katra šķēršļa jeb uzdevuma būs uzraugs, kas vēros norisi un novērtēs veikumu. Tā kā atbalstītāju ir daudz, par ko viņiem sirsnīgs paldies, tad dalības maksa sacensībām ir simboliska - lats no personas," saka A.Vērse.

 

Pēc sacensībām centrā "Dailes" to dalībniekiem būs iespēja nomazgāties un saposties apbalvošanai, kas notiks pulksten 20.00 Ilzenes estrādē un kur koncertēs arī Tautas deju ansamblis "Rīdzenieks" (Rīga).

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kādēļ aluksniesiem.lv neraksta par šo notikumu?

pirms 7 gadiem, 2012.07.21 17:34

Kultūra un izklaide