Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Individuālie un kopējie mākslas krustojumi Gulbenes mākslas skolas nometnē 7

“Jūlijs Straume ir ietekmējies no vienradžiem,” vienā no uzdevumiem saistībā ar galveno nometnes tematiku – Druvienā dzimušo mākslinieku Jūliju Straumi un mākslu kopumā kā vienojošo elementu globālās izglītības izziņā – norādīja viens no kopumā 27 lieliskajiem Gulbenes Mākslas skolas nometnes “Mākslas ceļu krustojumi: Latvija – Gruzija” dalībniekiem.

Sešu lielisku mentoru (Gulbenes Mākslas skolas pedagogi un mākslinieki) un citu nometnes satura papildinātāju (brīvprātīgie no Gruzijas, Itālijas un Francijas) vadībā no 11.līdz 23.augustam Gulbenes mākslas skolā un tās apkārtnē nedaudz tika apstādināta vasaras brīvdienu ikdienas rutīna, lai padziļināti iepazītu mākslas vidi caur konkrētu mākslas personību un ar dažādu mākslas un neformālās izglītības tehniku palīdzību. Tādējādi atklājot individuālos un kopējos mākslas ceļu krustojumus starp Latviju un Gruziju 21.gadsimta kontekstā.

Saturiski nometnes „Mākslas ceļu krustojumi: Latvija-Gruzija” dalībniekiem katru dienu tika nodrošina intensīva iespēja iepazīt mākslu caur starpkultūru sadarbību, apgūstot Gruzijas un paplašinot redzesloku Latvijas mākslā un kultūrā. Ar neformālu un interaktīvu metožu pielietojumu (piemēram, diena Druvienā, darbs stencila un grafiti tehnikā Rudens stencil vadībā, Itālijas rīts, radošie uzdevumi ar atraktīvajiem Gruzijas jauniešiem) ikviens nometnes dalībnieks izzināja sevi, iepazina mākslinieku-novadnieku Jūliju Straumi un viņa daiļradi Latvijā un Gruzijā. Balstoties uz Jūlija Straumes daiļrades izpēti, nometnes dalībnieki pašlaik iekrāso vidi uz vienas no Gulbenes pilsētas sienām. Kuras? - vērīgākie Gulbenes iedzīvotāji un viesi noteikti jau ir pamanījuši mākslinieciski praktisku rosību kādā no Gulbenes pilsētas iekšpagalmiem.

Nometne noslēgsies 22.augustā ar apgleznotās sienas atklāšanu Gulbenē. Esat aicināti ierasties arī Jūs!

Jūlijs Straume ir viens no izcilākajiem latviešu lietišķās mākslas meistariem un tiek uzskatīts par pirmo Gruzijas dizaineri. Šogad māksliniekam tiek svinēta 140 gadu jubileja, kā ietvaros Druvienas vecajā skolā-muzejā un Gulbenē norisinājās dažādas aktivitātes.

Šī nometne/projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu. Projekts “Globālās izglītības sabiedrības veidošana”, līguma Nr. DCI-NSAED/2012/287-929. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Savienībai nevar uzlikt atbildību par tajā ietverto informāciju. Liels paldies ikvienam mūsu ikdienas bagātinātājam un palīgam!


Pievieno komentāru

Komentāri 7

janka

......individuālie un kopējie krustojumi..mākslā !!!....domādams neizdomasi

pirms 5 gadiem, 2014.08.19 11:35

vecaki

loti zel,ka ne visiem berniem,kas macas makslas skola bija iespeja sada nomtne tikt. ;(

pirms 5 gadiem, 2014.08.19 11:53

kāpēc

Kāpēc tad nebij tāda iespēja? nomete tika izsludināta publiskā telpā, ja tik ļoti gribējās vajadzēja pieteikties.

pirms 5 gadiem, 2014.08.19 14:33

/

Mazakiem nebija gan. piemeram 9-gadigam.

pirms 5 gadiem, 2014.08.19 16:13

mans bērns arī netika, nu un

Lielai daļai bērnu nometnēs ir vecuma ierobežojumi. Netikāt šajā - ir taču citas un pa visu novadu, visas vasaras garumā. Vajag tik sekot līdzi. :)

pirms 5 gadiem, 2014.08.20 08:51

vecaki

neko jau nesakam,bet gribetos,lai ari mazajiem ir tik jauka nometne.

pirms 5 gadiem, 2014.08.20 14:39

hi

Krustojumi vien. Bet gribas tīrasiņu šķirni!

pirms 5 gadiem, 2014.08.19 15:17

Kultūra un izklaide