Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Inesei Torai – jauna grāmata 6

Vītola izdevniecība Gulbenē laidusi klajā jaungulbenietes Ineses Toras jauno dzejas grāmatu „Novēli man labu laiku”. Tajā apkopoti 240 dzejoļi, kas skan kā vēlējumi dažādiem dzīves gadījumiem.

Ar jauno nu jau septīto izdevumu dzejniece uzrunā katru savas dzejas cienītāju, kā arī aicina uz iepazīšanos tos, kam viņas daiļrade vēl ir sveša.

„Šī grāmata man radās ar domu, lai cilvēkiem būtu, kur ņemt vēlējumus dažādos dzīves gadījumos. Man dažkārt rodas nopietni un pat dziļi filozofiski dzejoļi. Esmu novērojusi, ka reizēm cilvēki tos pat neizprot, jo mums zināšanu līmenis ir dažāds. Protams, ne jau visiem būtu jāsaprot tas, ko es pasaku. Ikdienā varbūt filozofija visiem arī nav vajadzīga. Brīžos, kad es iekšēji labi jūtos, man gribas arī cilvēkiem pateikt kaut ko vienkāršu. Pārlūkojot savus dzejas krājumus, pārliecinājos, ka man ir radies daudz tādu dzejoļu – vēlējumu par mīlestību, laimi un tamlīdzīgi. Būtībā grāmata ir gaiša un priecīga. Ar vieglu domu. Saprotama. Ir pavisam maz tādu dzejoļu, kur būtu runāts par skumjām un tamlīdzīgi. Daži dzejoļi būs piemēroti arī tiem cilvēkiem, kuri sevi cieši ir saistījuši ar Dievu,” ar savu veikumu iepazīstina I.Tora.


Dzejniece strikti nesola, ka pēc kāda laika noteikti atkal tiks izdots kārtējais dzejoļu krājums.


„Ja manī būs tā sajūta, ka tas ir jādara, ka esmu cilvēkiem vajadzīga, tad es to arī darīšu. Es tā - pa galvu, pa kaklu - neskrienu. Ja arī kādreiz kaut kas neizdodas, tad to atlieku malā. Acīmredzot nevajag darīt! Ja būs lemts, tad būs atkal jauna grāmata,” piebilst dzejniece.


I.Tora dzejoļus raksta kopš 43 gadu vecuma. Pirms sešiem gadiem rakstīt dzeju viņu pamudinājušas tieši sievietes.


„Dzeja pie manis atnāca pati, ļaujot man izpaust savas emocijas un dvēseliskās sajūtas,” saka jaunās grāmatas autore.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ieva Bērziņa

Paldies par izjustajiem vārdiem un domu! Lai rindojas jaunas vārsmas!

pirms 6 gadiem, 2014.02.17 10:01

anita

Es ļoti bieži izmantoju Ineses dzejoļus un man tie ļoti patīk-tēlaini,īsti,dvēseliski-PALDIES! Vēl mana vēlme ir dzirdēt klātienē viņas lasijumus, ja ļoti vēlas,tad piepildās...ar cerību uz tikšanos Madonā!

pirms 2 gadiem, 2017.07.10 19:07

Kultūra un izklaide