April, april!

Visiem ir zināms, ka 1.aprīlis ir joku jeb māņu diena, kad cilvēki
mēdz izjokot radus, kaimiņus, draugus, klasesbiedrus, paziņas, sievas
- vīrus un vīri - sievas.

Izplatītākais uzskats par joku dienas izcelsmi ir tāds - tā radās 16.gadsimta beigās, kad Jūlija kalendārā gads sākās ar 25. martu un jaunā gada sākšanās svētki tika svinēti 1.aprīlī, jo 25.marts iekrita Svētajā nedēļā. Par Svēto nedēļu sauc nedēļu pirms Lieldienām, un tajā neko nesvinēja. Lai gan Gregorija kalendārs par pirmo jaunā gada dienu noteica 1.janvāri, 1.aprīlis arī turpmāk tika svinēts. Bet aizmāršīgos cilvēkus, kurus pēc jaunā kalendārā ieviešanas varēja
izjokot par to, ka jaunais gads joprojām tiek svinēts 1.aprīlī, sauca
par "aprīļa muļķiem". Tādā veidā 1.aprīlis izvērtās par jautru joku dienu.

 

Ir dažādi uzskati par jokošanos, piemēram, ja 1.aprīlī nejokojas, tad visu gadu cilvēku pavada dažādas nepatikšanas un neveiksmes. Savukārt, ja šajā dienā kādu patiesi izdodas izjokot, tad izjokotāju gaida liela veiksme un daudz naudas. Cilvēki, kuri šajā dienā ir nopietni un kuru prāts uz jokiem nemaz nenesas, tiem līdz nākamā gada 1.aprīlim būs smagi jācīnās par savu mērķu sasniegšanu, kā arī neveiksies naudas, mīlas un veselības jomā. Tie, kuri šajā dienā izjokos vismaz 20 cilvēkus, droši var piedalīties "Zelta drudzī" spēlē "Labirints", un 10 000 latu ir garantēti, atliek tikai piezvanīt, un jau varat domāt, kā tērēt lielo "piķi". Tas taču ir tik vienkārši un, galvenais, iespējami!

 

Atliek vien secināt, ka šajā dienā uztversim visu viegli, izsmiesimies no sirds, izjokosim pēc iespējas vairāk apkārtējo, tad arī atlikušais gads būs veiksmīgs un labs.

Pievieno komentāru

Interesanti