Kolekcijā – 806 dažādas formas, krāsu un lieluma sveces 3

Februāri dēvē par Sveču mēnesi. Senie latvieši šī mēneša sākumā svinēja Sveču dienu. Lai izjustu sveču īpašo auru, "Dzirkstele" devās ciemos pie Veltas Dūzeles un viņas vīra Imanta Kalniņa uz Rankas pagastu, jo, kā Velta pati saka, viņi ir izveidojuši savu sveču muzeju. Vairāk foto šeit.

Namamāte atgādina mums sakāmvārdu - neturi sveci zem pūra. "Un es arī to daru. Ja man sveču ir tik daudz, es tās nevaru turēt zem pūra, lai arī citi redz!"


Sveču kolekcija ir patiešām iespaidīga - 806 dažādas formas, krāsu un lieluma sveces radušas savu mājvietu 19.gadsimtā celtā namā. Un, šķiet, tieši senlaicīgums piešķir vēl jo īpašāku auru sveču kolekcijai. Velta ir pārliecinājusies, ka, ienākot vecajā namā, kurš pašu spēkiem pakāpeniski tiek atjaunots, realitāte atkāpjas, negatīvais paliek ārpusē, aiz šīs mājas sienām, un cilvēki uzņem pozitīvu lādiņu. Uzturoties sveču telpā, pārņem miers un labsajūta. Sveces izvietotas uz plauktiņiem. Imants domā, ja sveču kolekciju saliktu stikla skapjos, viss mainītos. Nebūtu šīs īpašās mājīgās un burvīgās atmosfēras.


Vislabāk dedzināt vaska vai baznīcas sveces

Sveces lēja jau Senajā Romā. Viduslaikos tās bija visvairāk lietotais apgaismošanas līdzeklis - tās dega gan pilīs, gan būdiņās. Senie latvieši, kuriem gandrīz katrā sētā bija bites, sveces lēja no vaska. Arī Velta un Imants paši izgatavo vaska sveces. Viņi atzīst, ka sveču izgatavošana nav darbietilpīgs process. Nepieciešams vasks, deglītis un forma. Viņi ir pārliecināti, ka vislabāk ir dedzināt vaska vai baznīcas sveces, jo tās attīra telpu.


Velta uzsver, ka no kolekcijas gan nevienu sveci nedrīkst dedzināt. "Un, ja gadās, ka nav elektrības, un mājās nav nopirktas sveces, paredzētas tieši šādiem gadījumiem, tad ir jādzīvo tumsā."


Sveču kolekcionētāja pati bieži sveces nededzina. "Daru to tikai tajos brīžos, kad
ir vissmagāk un dvēseles stāvoklis nav stabils vai arī pieminot tos, kas vairs nav šai pasaulē."


Ikviens tiek aicināts aplūkot sveču kolekciju

Vecākā svece, kas ir kolekcijā, iegādāta 1975.gadā. Ja, ieejot veikalā, svece Veltu uzrunā, tad viņa nežēlo naudu un to iegādājas. Arī draugi, kolēģi un radi zina, ko Veltai dāvināt svētkos. Kaut gan nopirkt tādu sveci, kādas viņai vēl nav, ir grūti. Velta atceras katras sveces stāstu, kā tā nokļuvusi pie viņas. Daļa atceļojusi no ārzemēm, bet citas dāvātas svētkos. Sveces sagrupētas. Uz viena plauktiņa stāv mīlas tēmai veltītas sveces, uz cita - dažādu dārzeņu vai dzīvnieku formas sveces.

 

"Savs plauktiņš atvēlēts arī Dievam, Kosmosam,Visumam - kā nu katrs to sauc, jo bez tā ziņas nekas nenotiek," zina teikt Velta.


Viņa vēlas, lai sajūtas, ko dod sveces, aiziet no sirds uz sirdi, tāpēc ikviens, kurš vēlas aplūkot sveču kolekciju, var pieteikties pa tālruni 26124005.

 

Interesanti

 

Pirmdienās jādedzina balta vai sudrabaina svece. Balta ir miera krāsa, kas labi palīdzēs kašķīgiem pāriem nokārtot attiecības un ieviest sapratni. Ja vēlies harmonizēt attiecības ar līdzcilvēku, iededz balto sveci!


Otrdienās - sarkana svece. Sarkanajai krāsai ir ļoti liels spēks. Tā jādedzina cilvēkiem, kuri vēlas atrisināt personīgas dabas problēmas. Ja tev nav pārliecības pār savām spējām, ir enerģijas bads vai zudis garīgais spēks, tad noteikti palīdzēs šīs sveces liesmas. Sarkana ir seksuāla rakstura svece, tā palīdzēs arī šajā jomā.


Trešdienās - dzeltena svece. Tā dāvā prieku.


Ceturtdienās - zila vai oranža svece. Zilā veicina saprašanos, atvaira negatīvos spēkus, kas ir ļaunas acs noburšana. Šī krāsa palīdz optimizēt un sakārtot astrālās ķermeņa auras. Oranžā - harmonijas un miera krāsa, kas darbojas kā dzīvības spēka ģenerators.


Piektdienās - zaļa vai rozā svece. Zaļa ir naudas svece, kā arī labs līdzeklis pret stresu. Palīdz stabilizēt veselību un nomierināt nervus. Ieteicama cilvēkiem, kam ir emocionālās dabas problēmas, kas uztraucas un izjūt diskomfortu. Rozā - palīdz lūgt piedošanu.


Sestdienās - violeta svece. Tā ir garīgas atveseļošanās krāsa. To dedzina, ja vēlas meditēt, palīdz aktivizēt arī gaišredzību.

Svētdienās - zeltaina vai dzeltena. Tā pārticības krāsa. Aizdedziniet trīs zelta sveces un ļauj tām izdegt! Nenopūt liesmu, jo nopūšot tu aizpūt savu labklājību!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

mareks

labdien mana mate ari kolekcioneja sveces kraja kadi 25 gadi,ir sakratas no visam malam un dazadas figuras kadas 300--500 varetu but par cik ir mainita dzives vieta un vairs nav vietas svecem ir nolemts tas pardot varbut ziniet vai ir kads kas perk tadas lietas.

pirms 10 gadiem, 2011.08.30 16:17

Edgars

Sveiks.
Vai kolekcija ir izpārdota?

pirms 3 gadiem, 2017.12.13 14:20

RUTA

Es biju šajā vietā un tas ,ko es redzēju un dzirdēju ilgi par daudz ko lika domāt un pārdomāt.

pirms 7 gadiem, 2014.09.09 23:20

Interesanti