Interesentus pulcinās Dzejas dienu pasākums

Septembris jau vairāk nekā 50 gadus tiek dēvēts par dzejas mēnesi, jo visā Latvijā tik svinētas Dzejas dienas. Arī gulbeniešus aicinām 7.septembrī plkst.17:00 pulcēties pie Gulbenes novada bibliotēkas, kur Dzejas dienā "Saulgriezes ziedos saules zaķēni skrien" jūs uzrunās dzejniece Inga Gaile, kā arī Gulbenes novada literāti: Daiga Kalinka, Iveta Krūmiņa, Arvis Degums, Ramona Ruņģe, Agnese Līcīte, Evita Lūse, Inese Tirzīte, Inese Strautmale, Antoņina Logina un Vilis Grasis. Akustisko koncertu sniegs jaunie ģitāristi Amanda Baldone, Haralds Zenka, Aleksis Pusts, kā arī viņu skolotājs Greg's.

Dzejas dienu kā ierasts daudzkrāsaināku vērtīs mākslas darbu izstāde. Šoreiz tā būs Rudītes Liepiņas grafikas izstāde “Pieskārieni”, ko papildinās mākslinieces vadītais plenērs. Savu krāsas laukumiņu kopīgajā gleznā varēs iekrāsot ikviens no klātesošajiem. Saulgriezēm košāk ziedēt līdzēs Ailitas Brezinskas veidotie floristikas darbi.

Lai kopējā noskaņā ienestu vēl vairāk svētku sajūtas, aicinām arī ikvienu no jums iesaistīties ziedu pušķu konkursā. Skatītāju simpātijas noteiksim pēc klātesošo balsojuma. Dzejas dienu ar jaunākajiem izdevumiem bagātinās Vītola izdevniecības grāmatu galds.

Iesakām nenokavēt sākumu, jo 17:00 – 17:05 - dzejas zibakcija, kad visus klātesošos aicināsim atvērt līdzpaņemtos lirikas krājumus, lai piecas minūtes kopīgi baudītu dzeju. Lasīsim klusu pie sevis vai pusbalsī, sēžot uz soliņiem, bibliotēkas kāpnēm vai līdzpaņemtā spilvena, uz velosipēda vai mašīnā, patveroties zem saulessarga vai romantiskas platmales, tinoties plecu lakatā vai gaisīgā šifona šallē, vizinot ratiņos mazuli vai lasot viņam priekšā… Iespējams, tieši tad vislabāk būs sajūtams: lasīt dzeju – tas ir relaksējoši, iedvesmojoši un mūsdienīgi. Interesantākos pamanītos fotomirkļus atspoguļosim bibliotēkas mājas lapas galerijā.

Mūsu viešņu dzejnieci Ingu Gaili zinām kā vairāku dzejas krājumu autori, kā arī dramaturģi. I.Gailes dzeja ir augstu novērtēta – par savu devumu viņa saņēmusi nozīmīgas balvas: Klāva Elsberga prēmiju (1999), Annas Dagdas fonda balvu (2004), Ojāra Vācieša prēmiju (2004., 2012.), Dzejas dienu balvu (2007). Ingas Gailes pirmais dzejoļu krājums ģimenēm ar bērniem "Vai otrā grupa mani dzird?" (2014) iekļauts lasīšanas veicināšanas programmā “Vecāku žūrija” un saņēmis Literatūras gada balvu. Par krājumu “Migla” dzejniece saņēmusi žurnāla “Latvju Teksti" balvu (2012) un O. Vācieša prēmiju (2012). 

7.septembrī plkst.15:00 tikšanās ar Ingu Gaili notiks arī Litenes bibliotēkā.

Abi pasākumi notiek VKKF projekta „ Vārdu soļi. Rakstnieki par oriģinālliteratūru jauniešiem Gulbenes novada bibliotēkās” ietvaros, to apmeklējumi – bez maksas.

Laipni aicināti ieklausīties un gūt romantiskus mirkļus!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide