Invalīdi apgūst aktiermākslu 1

Gulbenes novada Invalīdu biedrība, kuras biedriem nav sveša arī teātra spēlēšana un piedalīšanās teātra festivālos Polijā, ir iesaistījusies projektā “Mācies darot”. Biedrības valdes locekle Biruta Kozlovska stāsta, ka šīs aktivitātes mērķis ir sniegt zināšanas un praktiskās iemaņas režisoriem, pedagogiem, darbiniekiem, kuri strādā ar cilvēkiem, kuriem ir invaliditāte, lai būtu sapratne teātra izrādes veidošanā. Šādu vēlmi pēc teātra festivāla izteikuši paši tā dalībnieki.

“Apmācības tēmās ir ietverta teātra daudzveidība, piemēram, masku, leļļu, ēnu, priekšmetu teātri, dramaturģiskā vai literārā darba materiāla izveide atbilstoši grupas dalībniekiem. Notiek arī praktiskais darbs ar aktieriem, kustību apguve, runas māksla, mizanscēna, kā arī tēlu radīšana caur skatuves kustību, mīmiku, žestiem, vārdu. Runājam arī par izrādes noformējumu, piemēram, mūziku, kostīmiem, dekorācijām, gaismu,” stāsta B.Kozlovska. Uz nodarbībām var nākt visi interesenti, ne tikai cilvēki ar invaliditāti, jo klausītāju skaits nav noteikts.

Pagājušajā nedēļā jau notika pirmās nodarbības, kurās piedalījās interesenti ne tikai no Gulbenes, bet arī no Lubānas, Madonas, Balviem, Alūksnes, Litenes un Viļakas.

“Pirmās nodarbības ir tīri teorētiskas. Pie mums uz pirmo nodarbību bija ieradusies teātra speciāliste režisore un scenogrāfiste Aija Treimane no Rīgas. Ar mums strādāja arī Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna. Teorētiskajām nodarbībām sekos praktiskās. Projekta noslēgums ir plānots jūnija beigās,” informē B.Kozlovska.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide