Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īpašo gaisotni un rosību izbauda vairāk nekā 2000 cilvēku 4

Šogad Muzeju naktī apmeklētāju ir mazāk nekā pērn, bet vairāk nekā aizpagājušajā gadā
Muzeju nakts ir kļuvusi par tradicionālu notikumu kultūras dzīvē. Šajā naktī dažādu paaudžu interesenti apmeklēja gan izstādes Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā, gan arī devās uz klēti. Vairāk foto šeit.

Muzeju nakts ideja ir doties no muzeja uz muzeju Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza "Dzirkstelei" stāsta, ka muzeja izstāžu zāles un atklātā krājuma glabātavu - klēti kopumā apmeklēja 2078 cilvēki, no tiem izstāžu zāli - 1133, klēti - 945 cilvēki. V.Vorza atzīst, lai arī pērn apmeklētāju ir bijis vairāk, tomēr skaitlis arī šogad ir liels.

 

"Ļoti daudz bija tālo braucēju, kas brauca no muzeja uz muzeju, jo Muzeju nakts ideja ir tieši šāda. Arī vietējie cilvēki stāstīja, ka ir bijuši citos muzejos. Muzeju nakts jēga ir apmeklēt muzeju tīklu. Muzeji ir atvērti un par brīvu tādā laikā, kad strādājoši cilvēki to var apmeklēt," uzsver V.Vorza.

 

Mazgā veļu, dzied, dejo un ēd zupu

Pie klēts apmeklētāji ar interesi vēroja veļas mazgāšanas procesu. Muzeja darbinieki stāsta, ka veļas diena sākusies jau no rīta. Tad tika savākts lietusūdens, mērcēta veļa, gatavots sārms, mazgāta, velēta un skalota veļa. Drosmīgākie apmeklētāji arī piedalījās veļas izgriešanā un velēšanā, savukārt citi atcerējās, ka tieši tā veļu ir mazgājušas viņu vecmāmiņas, citi savukārt šādu procesu ir redzējuši filmās, bet vēl citiem izbrīnu radīja, ka sārma pagatavošanā tiek izmantoti pelni. Daži dalījās savā pieredzē, ka māju apstākļos traipus labi varot iztīrīt arī ar pienu. Nemitīgi mainījās ļaudis, kas lēnā gaitā izbaudīja visu, ko piedāvā Muzeju nakts.


Kā lielisks papildinājums muzeju nakts burvībai bija folkloras kopa "Līgo" no Daukstu pagasta. Sievas ne tikai skandēja dziesmas, bet arī rūpējās par lielo zupas katlu.

 

Muzeju nakts izdarībās iesaistījās arī ielu muzikanti, kuri rosināja dažu labu raitam dejas solim. Savukārt klētī apmeklētāji ne tikai varēja aplūkot senos amata rīkus, bet arī iegādāties pašdarināta, dažādu aromātu ziepes, iemēģināt roku aušanā, kā arī apskatīt, un iegādāties radošās studijas "Koka spoles" darinātos mūzikas instrumentus.


Apmeklētāju netrūka arī muzejā, kur izstāžu zāles interesenti aplūkoja izstādes "Ceļa_vējš Gulbenē" un "Latviešu sapnis Gulbenē".


Pasākumi - arī citviet pilsētā

Savukārt Gulbenes dzelzceļa stacijā jau dienā notika mākslas augstskolu studiju programmu prezentācija, vakarpusē - mākslas akcijas "Pastaiga nr.3" laikā piestāja tūristu vilciens "Rīga - Gulbene - Alūksne", ko sagaidīja pūtēju orķestris un jautrās bufetnieces. Interesenti devās ekskursijā pa depo, devās izbraucienā ar rokas un motordrezīnām.


Muzeju naktī pasākumi notika arī citviet pilsētā. Vakarā skatītāju netrūka Vecgulbenes muižā, kur notika koncerts "Mīlas melodijas", citi savukārt izvēlējās baudīt Elitas Veidemanes, Raimondas Vazdikas un Aivara Brīzes sniegto koncertu kultūras centrā.

 

Savukārt iespaidīga ļaužu rinda Muzeju naktī bija pie grāmatnīcas "Zvaigzne ABC", jo tur tieši šajā naktī grāmatas pircējiem tika piedāvātas par īpašām cenām.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Zaiza

Pasākums lielisks!!! Pati jau otro gadu apmeklēju Gulbenes novada Druvienas veco skolu!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.19 11:49

gulbenietis

bija diez gan pasākumu, tik vajadzēja painteresēties kas kur notiek.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 11:21

MN apmeklētājs

Kopumā jauks pasākums, bet dikti apbēdināja, ka pasākumu krietni mazāk kā pagājušajā gadā.

pirms 9 gadiem, 2011.05.16 16:33

Jānis

LABS, IZGLĪTOJOŠS, IZKLAIDĒJOŠS PASĀKUMS.

pirms 9 gadiem, 2011.05.16 15:39

Kultūra un izklaide