Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izbauda dziesmas prieku 26

Kopējo koru līmeni vērtē kā augstu, tomēr vēl ir kur tiekties
Pagājušajā sestdienā Gulbenes kultūras centru pieskandināja desmit jauktie kori, trīs senioru kori un četri sieviešu kori. Mūsu novadu pārstāvēja seši kolektīvi, kuru sniegums liecināja, ka tad, ja ir dziesmas mīlestība, iespējams izdziedāt arī pašas grūtākās dziesmas. Kolektīvu sniegumu atzinīgi novērtēja arī žūrija, uzsverot, ka labs koris ir virsdiriģentu prieks un atbalsts. Vairāk foto šeit.

Pasākums sākās ar trim kopkora izpildītajām dziesmām, kas skanēs arī reģionālajos koru svētkos, kas šovasar notiks Alūksnē un arī citviet Latvijā. Tās diriģēja Gulbenes, Alūksnes un Balvu koru apriņķa virsdiriģents Roberts Liepiņš, kurš strādāja arī žūrijā. Visiem kolektīviem tika novēlēts "baudīt prieku no dziesmas, nevis satraukumu no skates". 

 

Bija laba kopskaņa

Skatē katrs kolektīvs izpildīja trīs dziesmas. Jaukto koru grupā Gulbenes novadu pārstāvēja Gulbenes kultūras centra "Harmonija", Lejasciema kultūras nama "Kaprīze" un Lizuma kultūras nama jauktais koris. Visi trīs kolektīvi uzrādīja labu sniegumu, par ko liecināja arī žūrijas vērtējums. Jāpiebilst, ka šoreiz skatē koriem netika piešķirtas pakāpes, bet nosaukti tikai punkti. Lielāko punktu skaitu - 41,5 - ieguva Lizuma jauktais koris, kura uzstāšanās izpelnījās arī klausītāju aplausos pausto atzinību. Kora mākslinieciskā vadītāja ir Anita Ledaine. Koris "Harmonija" skatē saņēma 39,75 punktus. Nedaudz sliktāk šoreiz veicās "Kaprīzei", kas ieguva 36 punktus.

 

"Skatē gadās arī pārsteigumi gan labā, gan ne tik labā nozīmē, bet bija patīkami klausīties, jo kopējais koru līmenis noteikti ir audzis. Ja arī kādam kolektīvam viss nesanāca tā, kā diriģents bija iecerējis, kopskaņa bija laba" pēc skates atzina R.Liepiņš. Viņš atļāvās būs arī nedaudz kritisks, norādot, ka gandrīz visi kori, izņemot dažus, grēkojuši saistība ar dziedājuma ritmu. Kolektīviem daudz vairāk jāstrādā arī pie intonācijas un dziedāšanas uz elpas. Gulbenes novada koru virsdiriģents un kamerkora "Ave Sol" mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars jokoja, ka atšķirībā no R.Liepiņa viņam ļoti paticis dziedājuma ritms, jo ļoti labi varējis pamanīt, kur tas ir un kur tā nav.

 

Rēzeknes un Ludzas koru apriņķa koru virsdiriģente, žūrijas locekle Anda Lipska teica, ka viņu visvairāk uzrunājusi jaukto koru ārkārtīgi emocionāli un izjusti izpildītā Ilzes Ārnes un Andra Ritmaņa dziesma "Daugavas krastā". Daugavpils, Krāslavas un Preiļu koru apriņķa virsdiriģents Jevgeņijs Ustinskovs neslēpa, ka viņam vislabāk patikušas koru solistes, kuras varētu pārliecinoši dziedāt arī lielajos dziesmu svētkos Mežaparka lielajā estrādē. Viņš kā žūrijas komisijas loceklis atzinīgi novērtēja arī koncertmeistaru darbu.

 

Pārsteidz jaungulbenietes

Senioru koru grupā, kurā piedalījās tikai trīs kolektīvi, Gulbenes kultūras centra senioru koris "Atbalss" saņēma 37,75 punktus, tādējādi tikai par 3 punktiem atpaliekot no Balvu senioru kora "Pīlādzis". "Prieks par senioru koriem, starp kuriem viens otrs ir skaitliski lielāks par jaukto kori," teica R.Liepiņš. Savukārt J.Ustinskovs pauda apņēmību cīnīties par to, lai skatēs senioru kori netiktu vērtēti vispār. "Jūs jau ir novērtējusi pati dzīve," teica virsdiriģents.

 

Sieviešu koru grupā ārkārtīgi patīkamu pārsteigumu visiem sagādāja jaunizveidotais Jaungulbenes tautas nama sieviešu koris, ko vada Rita Vēverbrante. Skatē tas ieguva 41,25 punktus, kas bija augstākais novērtējums šajā koru grupā. Jāpiebilst, ka koris aktīvi strādā tikai kopš pagājušā gada novembra. Atzinīgi jaungulbeniešu dziedājumu vērtēja arī A.Lipska.

 

"Lūk, ko spēj sievietes!" pēc skates prieku neslēpa kora dalībniece Diāna Šķēla. Tirzas kultūras nama sieviešu kora "Tirzmaliete" dziedājumu žūrija novērtēja ar 37,75 punktiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

nu pētiet, pētiet...
koros dzied tikai fanātiķi, tie, kuri grib dziedāt...

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 12:14

sīlis

Nu jau,nu jau nevajag tā saucamo Alūksnes skolotāju kori, arī pārlielīt.Man šoreiz nepatika viņu uzstāšanās, žūrija viņus pavilka uz augšu, jo 46 punkti ir ļoti daudz. Skaidrs, ka ,kā arī tika pateikts, ka šis ir labākais reģiona koris. P.S. Žēl, ka pie mums Gulbenē ,es ceru pagaidām, nav tik spēcīga kolektīva.

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 20:09

Vajadzēja noskatīties skati līdz galam... turpinājuma dziedāja gan senioru kori, gan sieviešu kori, informācija par skati bija izvietota...
Un nevar salīdzināt Alūksnes pilsētas Tautas nama skolotāju kori "ATZELE", kurš ir I vai A pakāpes koris ar II vai B pakāpes koriem

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 19:51

Ieva

Biju skatē, nedzirdēju seniorus un sieviešu korus, bet Vislabāk, pat krietni labāki bija alūksnieši un lizumnieši. Tās ir manas personīgās domas. Šiem dieviem koriem sniegums bija ļoti labs.

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 15:32

Godājamais "korists"!
Kāda nozīme jūsuprāt ir pilnīgi katra korista atdevei pilnīgi katrā mēģinājumā un arī skatē, lai sasniegtu maksimāli iespējamo kora rezultātu un parādītu maksimāli sasniegto rezultātu?

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 13:46

LLXX

Sestdien 02.04.2011. koru skatē Gulbenes novadu pārstāvēja 6 koru kolektīvi, bet laikraksta Dzirkstele 32 fotobilžu albūmā atspogoļoti 5 kori.
Interesanti, kāpēc neatradās vieta nevienai senioru kora "ATBALSS" bildei.

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 11:46

Ja kāds nepamanīja, tad skatē piedalījās nevis skolotāju koris, bet gan Gulbenes Kultūras centra jauktais koris "Harmonija"...
Gulbenē ir divi kori: Gulbenes Kultūras centra jauktais koris "Harmonija" un senioru koris "Atbalss".

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 10:54

korists

Jā, līmenis nav nekāds augstais, bet labi, ka vismaz dzied cilvēki......sasniedzamajam rezultātam jau daudz atkarīgs no vadītājas, ja tikai atsrādā, tad augstu rezultātu nevar gaidīt, bet paši jau domājam , ka vadītāja vismīļākā, vislabākā......

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 10:43

Vispār skate bija sestdien 2.aprīlī, nevis svētdien

pirms 9 gadiem, 2011.04.04 21:35

LLXX

Skatē
Alūksnes pilsētas Tautas nama skolotāju korim "ATZELE" 46.25 punkti
Lizuma Kultūras nama jauktais korim 41,50 punkti

pirms 9 gadiem, 2011.04.04 19:41

LLXX

Gulbenē ir arī Gulbenes Kultūras centra senioru koris, mēģinājumi piektdienās plkst. 12.00 KC 3.stāvā. Tagad pēc skates kārtējais mēģinājums notiks 15.aprīli plkst. 12.00

pirms 9 gadiem, 2011.04.04 19:34

Tam nav nekādas nozīmes...kas tu esi,,,,vadītāji ir priecīgi par katru pienācēju...Droši un uz uzprieksu!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.04 18:53

Skolotāju koris,rādās,vienīgais Gulbenē. Bet es esmu tikai parasta mājsaimniece.:) (Ironizēju.)
Paldies vēlreiz! Vēlme dziedāt ir milzīga,atliek vien sadūšoties un sevi piedāvāt.

pirms 9 gadiem, 2011.04.04 18:22

Gulbenē ir skolotāju koris - vadītāja Māra Mezīte...mēģinājumi notiek trešdienās 19.00 kultūras centrā.
Jaungulbenes sieviešu koris - vadītāja Rita Vēverbrante, mēģinājumi pirmdienās 18.00 arodskolas zālē.
Tirzā ir sieviešu koris,,,sīkāk nepaskaidrošu.
Lejasciema jauktais koris, vadītāja Ineta Maltavniece, mēģinājumi trešdienās 19.00
Lizuma jauktais koris - sīkāk ar nezinu,,,,Info noteikti sniegs pagasta pārvaldēs, vai kultūras darbinieki.
Noteikti, ka gaidīta būsi visur...

pirms 9 gadiem, 2011.04.04 18:17

zaiga

Njā, ja visaugstākais novērtējums no visiem 17 koriem bijis 41 punkts,tad īpaši augsts līmenis tas nav,bet jāpriecājas, ka vispār vēl ir kori!Rezultātus nezinu,bet izskatās ka ir daudz 2.pakāpju,kas ir līdz, ja nemaldos 39 punktiem.Vai varbūt žūrija vienkārši visiem lika mazus punktus kādu citu iemeslu pēc??

pirms 9 gadiem, 2011.04.04 18:14

Kultūra un izklaide