Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdejo gaidāmās skates repertuāru 1

Pagājušajā sestdienā Gulbenes kultūras centrā notika Gulbenes novada tautisko deju kopu sadancis "Lai rīb tautu istabiņa!". Pasākumā piedalījās 12 deju kopas, kopumā izdejojot 36 dejas. Vairāk foto šeit.

Katrs kolektīvs izdejoja trīs dejas, jo Gulbenes novada tautas deju kopu skatē, kas notiks 29.aprīlī, pirmo reizi būs jādejo nevis divas, bet trīs dejas. "Sadancis tiek rīkots ar mērķi, lai visi kolektīvi varētu izdejot uz skatuves visas skates dejas. Šogad skatē būs divas, nevis viena, obligātās dejas un viena izvēles deja. Varbūt skatītājiem šoreiz nebija pārāk interesanti vērot priekšnesumus, jo dejas atkārtojās. Uzskatu, ka kopumā deju kopas skates repertuāru ir apguvušas diezgan labi. Katrā ziņā sniegums ir salīdzinoši labāks, nekā tas bija pirms mēneša. Dejotāji skatei gatavojas ar lielu atbildību, tāpēc domāju, ka būs labi rezultāti," saka Gulbenes novada deju kopu virsvadītāja Zaiga Mangusa.

 

Deju pedagoģe atzīst, ka katru gadu prasības un deju sarežģītība kļūst lielāka, kā arī stingri ir arī snieguma vērtēšanas kritēriji.

 

"Dažbrīd šķiet, ka mūsu kolektīviem jau ir jālīdzinās profesionāļiem, lai visu varētu izpildīt. Nekas cits neatliek, kā mēģināt turēt līdzi visām prasībām, jo kvalitāte aug gadu no gada. Acīmredzot, cilvēki dejo arvien labāk, "piebilst Z.Mangusa.

 

Deju kopu sniegumu skatē vērtēs žūrija piecu cilvēku sastāvā, tāpēc pēc sadanča deju kopu vadītāji analizēja sniegumu un saņēma norādes, pie kurām sniegumā vēl jāpiestrādā.

 

Sadancī piedalījās deju kopas "Veiksme", "Ega", "Ratiņš", "Poga", "Litenietis", "Vērdiņš", "Sauleszaķis", "Abi labi", "Rūsiņš" un "Tirza" un Tirzas kultūras nama vidējās paaudzes deju kopa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ja kas

Dejoja braši.
Foto iespējams paskatīties no malas uz sevi un savām kļūdām.

pirms 8 gadiem, 2012.04.17 00:58

Kultūra un izklaide