Izdevniecībā “Latvijas mediji” klajā nācis Ivetas Blodones romāns “Meli un porcelāns” (konkurss)

Lora Blumberga pēc šķiršanās no vīra un iepazīšanās ar brīvdomātāju Rihardu pamet labi atalgotu darbu un atver savu kulināro iepazīšanās klubiņu, kas kļūst par iecienītu satikšanās vietu. Kaimiņos darbojas antikvaritāts, kura īpašnieks Georgs draudzējas ar Loru. Taču tad sākas dīvaini un nepatīkami atgadījumi – Georgam pienāk vairākas dīvainas anonīmas vēstules, pie kluba durvīm tiek nobērtas ar sāli sajauktas smiltis, turklāt kādam antikvariāta klientam pa ceļam mājās nozog izsolē nopirktu gleznu. Kā šie notikumi saistīti?

Iveta Blodone (1973) dzimusi Rīgā ārstu ģimenē. Jau kopš bērnības labprāt lasījusi grāmatas par medicīnu un pēc Natālijas Draudziņas vidusskolas absolvēšanas iestājusies Rīgas Stradiņa universitātē. Ieguvusi ārsta grādu, specializējoties ādas slimību ārstēšanā, taču strādā farmācijas jomā. Brīvajos brīžos aizraujas ar ziemas peldēšanu un biškopību. “Meli un porcelāns” ir Ivetas debija literatūrā. “Tikai gūstot dzīves pieredzi, atklājam jaunas šķautnes sevī, tāpēc mums rodas jaunas intereses un bieži saprotam, ka daudzas lietas, kas pagātnē bija būtiskas, šodien jau ir bezvērtīgas,” saka rakstniece.

“Aizraujošs romāns par cilvēcisko vājību spēku. Sācies kā romantisks piedzīvojums, sižets nemanot ievirpuļo krimināldrāmas tumšajos ūdeņos, ievilina smalkos vēstures valgos un notur lasītāja uzmanību līdz pat negaidītam finālam. Šis darbs raisa pārdomas, tajā katrs atradīs savu intrigu – vai tā būtu mīlestība brieduma gados, vai kaislība uz mākslu, ēdiena gatavošanu, senlietu kolekcionēšanu... Svarīgi rast atbildi uz jautājumu, kas veido šodienas dzīves rakstu un ko esam gatavi pasākt, lai musturs mums būtu tīkams,” par romānu saka kaislīga lasītāja Ieva Drozdova.Atbildi pareizi... un, iespējams, laimēsi Ivetas Blodones romānu “Meli un porcelāns”.

1. Kāda konkursa laureāts ir romāns “Meli un porcelāns”?
a) “Vakara romāns”,
b) “Jauno rakstnieku konkurss”,
c) “Aicinājums”.

2. Kā Iveta Blodone pati sauc savu romānu?
a) vakara detektīvs,
b) sajūtu detektīvs,
c) sestdienas detektīvs. 

3. Nosauciet Ivetas Blodones vecāku profesiju?
a) policisti,
b) skolotāji,
c) ārsti.  

Sūti atbildes līdz 18.jūlijam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” ar norādi “Meli” vai sūti īsziņu uz 26415659!


6.jūlija laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. b) Agatas Kristi literāro tēlu sauc
Mis Mārpla, 2. Nosauktie aktieri tēloja Šerloku Holmsu,
b) Šerloka Holmsa muzejs atrodas Beikerstrītā 221B Londonā. Bērnu žurnāla “Lielais Detektīvs” 4.numuru laimēja Valtis Krauklis. Apsveicam! Balvu var saņemt redakcijā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide