Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdod pirmo dzejas krājumu 4

Dienas gaismu Gulbenē,Vītola izdevniecībā, ir ieraudzījis jaungulbenietes Intas Aizkalnietes pirmais dzejas krājums, kam dots romantisks nosaukums „Visas zvaigznes manas pašas”. Tajā apkopoti vairāk nekā simts Intas dažādā laikā tapuši dzejoļi.

Grāmatas atvēršanas svētki tiks svinēti septembrī. Izdevuma redaktore Ilona Vītola autores dzeju raksturo kā ļoti sirsnīgu un mīļu. „Šis ir Intas pirmais dzejoļu krājums, bet domāju, ka tas nebūs vienīgais, jo viņa raksta dzeju arī bērniem, tāpēc nākotnē varētu tikt izdots arī bērniem domāts dzejas krājums,” saka I.Vītola.

Inta nepieder autoriem, kuri apsēžas pie galda un uzreiz raksta dzeju. Viņai dzejoļi rodas dārzā ravējot, siena pļavā vai citus darbus darot. Vispirms top uzmetums, tad tas tiek rūpīgi pārlasīts, neskaitāmas reizes slīpēts un pulēts līdz pilnīgumam. Ļoti daudzi dzejoļi tapuši, Intai tos iekšēji izdziedot, tāpēc viņa ir arī daudzu dziesmu teksta autore.


Dzejniece par sevi saka, ka visa viņas dzīve ir mīlestība, jo nekad nav nācies izjust mīlestības trūkumu. Inta ir izaugusi savu vecāku un māsu mīlestības ieskauta, jo ģimenē bijusi vecākiem jaunākā meita. Arī Intas piecas meitas, mazbērni, znoti un vīrs neskopojas ar mīlestību. Krājuma autore uzskata, ka cilvēki tieši tāpēc ir skaisti, ka viņi ir tik dažādi. Sarunā, kas notika pirms pieciem gadiem, Inta laikrakstam „Dzirkstele” atklāja, ka dzīvē izvēlas kontaktēties ar sev līdzīgiem cilvēkiem, ka ļoti pārdzīvo to, ka daudzi no viņiem šodien dzīvo apkārtējo uzmanības un mīlestības badā. „Cilvēkos šajā laikā ir bezgala daudz vientulības. Agrāk cilvēki nejutās tik vientuļi,” uzskata dzejniece.


I.Aizkalniete strādā par skolotāju Sveķu speciālajā pamatskolā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Eduards V.

Mums jaungulbeniešiem, dzejnieku milzīgs bars

pirms 5 gadiem, 2014.08.18 12:05

Inta A.

Tad jau visu pantu:
Mums latviešiem, dzejnieku milzīgs bars,
No tiesas tiem dodam šo vārdu,
Jo viņu dzejās mīt burvības gars:
Tās miegu mums dāvina gārdu.
/Eduards V., tas, kurš nav jaungulbenietis./
;)))
P.S. Mieru, tikai mieru, Eduard V.! Es pati sevi par dzejnieci neuzskatu. ;))) Tā ka var čucēt saldi arī bez manis. :D

pirms 5 gadiem, 2014.08.18 13:12

spalva

Jaušams intelekts abās pusēs.Ja šādi komentāri,tad -lai iet! Mums,lasītājiem,par baudu.

pirms 5 gadiem, 2014.08.21 09:56

Inta Aizkalniete

Jums taisnība, cien. Spalva. Mana ironija bija nevietā. Katram ir tiesības izteikt savas domas, un ir lieki aizsvilties, ja komentārs šķiet netaisnīgs. Piedevām, anonīms.

pirms 5 gadiem, 2014.08.21 14:02

Kultūra un izklaide