Izdodas iegādāties jaunu programmējamo šujmašīnu

Pamazām izskaņai tuvojas jau sestais gads, kopš Beļavas pagasta tautas namā darbojas rokdarbnieču kopa “Dzīpariņš”, ko vada Herunda Zuša.

Kopā aktīvi darbojas desmit dalībnieces, kuras kopīgi strādājušas pie apjomīgiem tekstilijas darbiem. Tie rotā ne tikai Beļavas pagasta pārvaldi un tautas namu, bet arī sociālo dzīvokļu māju “Blomīte” un bāriņtiesu. Laba sadarbība kopai izveidojusies ar Beļavas mākslas studiju “Krāsu prieks”, ko vada Solveiga Kļaviņa.

Šobrīd rokdarbu kopas “Dzīpariņš” dalībniecēm pavērušās jaunas iespējas - apgūt mūsdienu tehnoloģijas arī rokdarbu darināšanā. Jau oktobrī “Dzīpariņam” izdevās ar biedrības “Sateka” un Lauku atbalsta dienesta finansiālo atbalstu iegādāties jaunu programmējamo šujmašīnu. “Esam sākušas pašas apgūt jauno šujmašīnu. Mācīsimies pašas, aicināsim skolas bērnus un talkā lūgsim rokdarbu skolotāju, piedāvāsim jaunas iespējas,” stāsta H.Zuša. Viņa ir gandarīta, ka izdevies veiksmīgi īstenot projektu “Šujmašīnas iegāde rokdarbu darbnīcai”.

“Pirms četriem gadiem pavasarī ar Lauku atbalsta dienesta un ELFLA publisko līdzfinansējumu projektam “Krāsains dzīpars Beļavai” atklājām renovēto darbnīcu. Tagad rokdarbnieču rīcībā ir skaistas, kvalitatīvi izremontētas telpas, skapji un grozi materiālu glabāšanai, kā arī krēsli un aizkari,” piebilst H.Zuša. Rokdarbnieces ir ļoti radošas, jo strādā ne tikai pie gobelēniem, bet arī ada, tamborē un auž.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide