Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izmēģina sevi jaunā ampluā 4

Tatjana Ābeltiņa: "Nevaru iedomāties sevi bez mākslas."
Valentīndienā, 14.februārī, Vecgulbenes muižā tiks atklāta druvēnietes Tatjanas Ābeltiņas aktu izstāde "Pieskarties mirklim...". Tajā būs apskatāmi apmēram desmit jaunās mākslinieces darbi.

Pirmo reizi glezno ar eļļu "Nevaru iedomāties sevi bez mākslas," atzīst Tatjana, kura savas gleznas plašākai sabiedrībai sāka rādīt pagājušajā gada pavasarī, jo tad tapa viņas pirmā izstāde "Basu kāju rasu gāju" Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā. "Savā pirmajā izstādē solīju, ka pievērsīšos ēku glezniecībai, bet viss ir pavērsies citādi. Aktiem esmu gatavojusies un noskaņojusies jau sen. Vēlējos sevi izmēģināt jaunā ampluā - gleznoju aktus un pirmo reizi ar eļļu," saka māksliniece.


Aktos viņa vēlas parādīt jutekliskumu un senatnīguma pieskaņu, tāpēc, redzot Vecgulbenes muižas senatnīgās telpas un jūtot to auru, nolēmusi, ka šī ir īstā vietā viņas darbiem.


Gleznās vairāk attēloti sieviešu akti, bet ir arī vīriešu. Lai arī personas nav reālas, māksliniece neatklāj savās gleznās sejas, uzmanība vairāk vēršot uz ķermeņa skaistumu. Sievieti viņa parādi skaisti erotisku. Ar saviem darbiem Tatjana vēlas pievērst cilvēku uzmanību, lai viņi ieskatītos, saprastu un pārliecinātos par to, ka viss vienkāršais ir skaists, lai redzēt ilūziju un fantāzijas lidojumu. "Gleznai jābūt tādai, lai tu vari piesiet aci," uzskata Tatjana.


Māksliniecei ir svarīgi, lai cilvēki, skatoties uz viņas darbiem, smaidītu. "Daudzi ir teikuši, ka mani darbi ir viegli saprotami. Tajos nav augstprātības. Gribu, lai mani darbi uzrunā mākslas cienītājus un ne tikai."

 

Gleznas var arī iegādāties

Tatjanai gleznas top vēlās vakara stundās, jo tas, kā viņa uzskata, ir labākais laiks, lai nodotos tam, ko alkst sirds un dvēsele. Mājinieki gan uz to skatās šķībi, bet, kā māksliniece atzīst, lai arī kā - viņi ir vissvarīgākie. "Viena glezna, kurā attēlots akts, nav pāris stundu darbs, iespējams, tāpēc ka roka vēl nav ietrenēta. Mēģināju gleznot aktus ar akrila krāsām, bet man nepatika. Ja es negleznoju, tad domās jau noteikti plānoju, kāda būs nākamā glezna," viņa saka.


Katrai aktu gleznai ir dots nosaukums - "Cerība un piens", "Mirklis, "Sapnī", Nojauta" un citi. Šī būs ceļojošā izstāde. Apmēram mēnesi akti būs redzami Vecgulbenes muižā, bet pēc tam to ceļš vedīs uz Madonu.


Ja kādam būs vēlēšanās, gleznas varēs arī iegādāties. "Bet ir tādi darbi, kurus es nepārdodu. Tās ir gleznas, kuras pašas sirdij ir ļoti tuvas. Tās man paliek privātajai kolekcijai," stāsta Tatjana.
Viņa uzskata, ka jebkurš var zīmēt, vajadzīga tikai uzdrīkstēšanās. Arī viņa pati visu apguvusi pašmācības ceļā, nekur speciāli gleznošanas mākslu nav mācījusies. Parasti padomus smeļas internetā.


"Pašlaik zīmēju uz kartona, bet esmu nolēmusi sevi šajā jomā attīstīt, proti, lēnām pāriet uz audeklu, bet man gan vēl jāpamācās," atzīst Tatjana.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Tatjana

Paldies... kamēr būs Jūsu atbalsts... tik ilgi man augt un pilnveidoties....

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 21:53

Velta

Apbrīnoju uzņēmību un talantu!Lai veicas!

pirms 9 gadiem, 2011.02.10 18:44

Kultūra un izklaide