Iznācis jauns laidiens bilžu grāmatiņu sērijā mazajiem BIKIBUKS

Bērnu grāmatu izdevniecība „Liels un mazs" izdevusi ilustrētās latviešu bērnu dzejoļu izlases BIKIBUKS jauno laidienu (7.-12. grāmatiņa).

Grāmatiņas tiek numurētas, lai tās būtu ērti krāt mājas bibliotēkā:  

Nr.7. Rūdolfs Blaumanis. Šūpuļa dziesma. Mākslinieks Andris Vītoliņš;

 

Nr.8. Dzidra Rinkule-Zemzare. Svētki Ledus pilī. Māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa;

 

Nr.9. Māris Čaklais. Atpūta ceļā. Māksliniece Ilze Vītoliņa;

 

Nr.10. Māris Rungulis. Noklausīta saruna. Māksliniece Dace Sietiņa;

 

Nr.11. Ieva Samauska. Kā Mirabella Mia reiz kāpostiņus rija. Mākslinieks Mārtiņš Zutis;

 

Nr.12. Dagnija Dreika. Auču auču - čučumuižā. Māksliniece Irēna Lūse.

 

Katram dzejolim šajā izlasē atvēlēta atsevišķa grāmatiņa, ko vieno mākslinieku Rūtas Briedes un Arta Brieža veidotais dizains - mazam bērnam ērts formāts un īpašais sērijas logo. Tajā redzams pats Bikibuks - jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai. Šis nosaukums un tēls radies, lasot Jāņa Baltvilka skaitāmpantu „Biki - buki", ar kuru 2012. gadā tika aizsākta sērija.

 

Pirmās 6 sērijas grāmatas iznāca 2012. gada rudenī. Iecerēts izdot 100 dažādos laikos sacerētu dzejoļu, ko ilustrējuši dažādi mūsdienu latviešu mākslinieki. „Katru gada ceturksni atskries seši jauni bikibuki," sola izdevniecības direktore Alīse Nīgale. Dzejoļi, ko daudzi vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, nāk pie šodienas mazuļiem mūsdienīgā vizuālā veidolā, ar cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan pret moderno.

 

Izlasi sastādījusi „Liels un mazs" galvenā redaktore Inese Zandere, piedāvājot vairāk nekā 40 projektā iesaistītajiem māksliniekiem izvēlēties sev tuvākos no atlasītajiem latviešu dzejnieku darbiem. „Bikibuku formāts ir mazs, taču mākslinieka darba apjoms - liels. Bikibuki palīdz attīstīt bērnu gaumi, piedāvājot lielu māksliniecisku dažādību, grāmatiņas veidotas kvalitatīvi, bet ir demokrātiskas un cenā pieejamas.

Latviešu bērnu literatūra no Rūdolfa Blaumaņa līdz Kārlim Vērdiņam visos laikos ir bijusi bagāta ar skaistiem un asprātīgiem dzejoļiem. Latviešu mūsdienu māksla ir sinonīms radošai iztēlei un mūsdienīgam pasaules redzējumam. Mēs savienojam tos jaunās bilžu grāmatās, domājot tieši par tiem bērniem, kas aug šodien un skatās ar šodienas acīm.

 

Grāmatas logo norādīts katra dzejoļa tapšanas laiks: līdz 1940. gadam, no 1940. līdz 1990. gadam, pēc 1990. gada - taču tās visas ir īstas šodienas grāmatiņas," uzskata sastādītāja.

 

Grāmatu izdošanu atbalsta AS "Antalis" un "Arctic paper", nodrošinot, ka grāmatas tiek drukātas uz dabai draudzīga, FSC sertificēta papīra.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide