Izrāde – tā pati, bet tomēr cita 2

Gulbenes kultūras centrā 21.janvārī pulksten 16.00 notiks Ādolfa Alunāna lugas “Mūsu pokāls” pirmizrāde – tā vēsta novada kultūras dzīves afiša. 

Vēl atmiņā Novadnieku dienas pagājušā gada vasarā, kad šī izrāde tika izspēlēta unikālā sastāvā – aktieri bija arī novadnieki Uldis Anže, Juris Zeibārts, Zintis Borodkins, Druvis Brenčs un citi, režisore šai unikālajai un arī jaunajai izrādei ir Edīte Siļķēna.

“Tā kā šis ir Ā.Alunāna jubilejas gads, tad nolēmām, ka šo izrādi tagad varētu paspēlēt arī Gulbenes Tautas teātra aktieri. Labi ir arī tas, ka dekorācijas jau mums ir, aktieri arī visi ir uz vietas un gabaliņš no Novadnieku dienām arī jau pazīstams. Pirms Novadnieku dienām šo izrādi gatavojām attālināti, svētku dienā sabrauca, ātri izmēģinājām, un viss notika. Tāda izrāde ir tikai viena. Tagad šī izrāde salīdzinoši būs cita, jo noteikumi arī ir citi – darbs ar saviem aktieriem uz vietas. Ar šo izrādi domājam arī piedalīties amatierteātru reģionu skatē, lai, iespējams, tiktu uz Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem, kur Vērmanes dārzā paredzēts spēlēt tieši Alunāna izrādes,” stāsta režisore.

Šajā izrādē spēlēs Edijs Frīdenbergs, Anita Birzniece, Ilvita Kļaviņa, Valtis Krauklis, Ivars Suseklis, Jānis Barinskis, Amanda Marta Romane un Kārlis Ošs.

Režisore stāsta, ka skatuves ietērps jau uz Novadnieku dienām bija pašu domāts un gatavots kopā ar Inetu Krastiņu. Arī stilizētie priekšauti bija gatavoti tikai pirmajai izrādei.

“Tagad tērpi būs citādāki. Tos speciāli darina Gulbenes mākslas pedagoģe Rudīte Liepiņa. Muzikālo ietērpu izrādei tāpat kā iepriekšējai izrādei noformē Valdis Zilveris, tikai šoreiz viņš izrādē nebūs klāt. Pašlaik viņš ierakstu studijā šo mūziku izrādei gatavo. Īsi sakot, luga - tā pati, bet izpildītāji – citi. Kā vienmēr, teātramīļus gaidām uz pirmizrādi,” saka E.Siļķēna.

Runājot par darbošanos ar Cēsu Tautas teātri, kur E.Siļķēna tagad ir režisore, viņa bilst, ka arī tur šobrīd tiek iestudēta Ā.Alunāna luga - “Mucenieks un muceniece”. Tanī pašā laikā viņa nenoliedz, ka viņai ir “plāni arī ar Gulbenes Tautas teātra aktieriem”. “Viss ir atkarīgs no turpmākā darba un dzīvesvietas,” piebilst E.Siļķēna.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

gļebs

Pati sev komentārus raksta.

pirms 3 gadiem, 2018.01.18 21:08

Kultūra un izklaide