Izsludina manuskriptu konkursu

Sakarā ar Pasaules grāmatu dienu, kas tika svinēta 23. aprīlī, apgāds “Jumava” izsludinājis manuskriptu konkursu par labāko bērniem domāto grāmatu, kas mācīs dzīvot zaļāk. Uzvarētāju godalgos ar 1000 eiro honorāru un citām balvām.

Konkursa mērķis ir izdot aktuālas, saprotamas, mākslinieciski kvalitatīvas, jēgpilnas un vizuāli pievilcīgas grāmatas bērniem un jauniešiem par ekoloģijas problēmām, vides piesārņošanu, veselīgu pārtiku, atkritumu šķirošanu u. c. saistītām tēmām, lai attīstītu un vairotu bērnos zaļo domāšanu.

Konkursa idejas autors Juris Visockis atzīst: “Šobrīd, kad visu pasauli ir pārņēmis Covid-19, ir īstais laiks pievērst pastiprinātu uzmanību ekoloģijas problēmām. Ikviens, gan liels, gan mazs, tiek aicināts domāt zaļāk un piedalīties apgāda “Jumava” izsludinātajā bērnu grāmatu konkursā.”

Manuskripti vai detalizētas darba koncepcijas konkursam jāiesniedz līdz 1.jūlijam, un tajā var piedalīties ikviens interesents, kurš izpildījis konkursa nolikuma nosacījumus. Pēc pirmās kārtas 5 labākie darbi tiks iesniegti žūrijai tālākai izvērtēšanai. Finālā izvirzītajiem autoriem darbs pilnā apjomā jāiesniedz līdz 1.septembrim. Uzvarētāji tiks paziņoti līdz 30.septembrim. Grāmata paredzēta izdošanai 2021.gada pavasarī.

Konkursa uzvarētājs saņems autorhonorāru 1000 eiro, kā arī pirmo trīs vietu ieguvēji saņems balvas no apgāda “Jumava” un konkursa žūrijas.

Pilna informācija par pieteikšanās kārtību, kā arī konkursa nolikums - vietnē www.jumava.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide