Izstādē – 22 novadnieka gleznas 1

Lizuma kultūras namā pagājušajā sestdienā tika atklāta novadnieka gleznotāja Jāņa Brektes oriģināldarbu izstāde, kas bija veltīta mākslinieka 95 gadu jubilejai. Darbus varēja aplūkot tikai vienu dienu.

“Manuprāt, šīs pasākums cilvēkiem patika, kā arī tas bija labi apmeklēts,” saka Lizuma kultūras nama vadītāja Elita Dūte.

Viņa stāsta, ka uz šo pasākumu gleznas atvestas arī no kāda kolekcionāra gleznu kolekcijas. Lai visi J.Brektes darbi būtu oriģināldarbi, tos izvērtēt palīdzējusi viņa meita māksliniece Ilona Brekte.

Izstādē bija apskatāmas 22 gleznas, kuras mākslinieks tika darinājis dažādā laikā. Uz kultūras namu darbi bija atceļojuši no lizumniešu Dzidras Ozolas, Alda Ķilkuta, Miervalža Viļņa, Baibas Mezītes, Maijas Kadašas, Gata Līča, Maldas Jaunbērziņas, Ojāra Mucenieka un Lizuma vidusskolas novadpētniecības muzeja gleznu kolekcijas.

Izstādē, kur visi bija tikai oriģināldarbi, visvecākais darbs bija 1943.gadā tapušais portrets “Siliņa Elfrīda”, kam seko 1947.gadā gleznotais akvarelis “Jūrmala”, gadu vēlāk tapušais darbs “Pinku mājas “Smiltnieki”. Vairāki J.Brektes darbi ataino arī Lizumu, piemēram, glezna “Lizuma lauki rudenī”, kas gleznota 1965.gadā, kā arī “Rudens diena Lizumā”. Pie šī darba mākslinieks strādājis 1978.gadā. Vairākos izstādē redzamajos darbos skarta arī Rīgas tēma, piemēram, gleznās “Pie Filharmonijas”, “Pie Konventa sētas”, “Konventa sēta ziemā” un “Skats uz pulvertorni”.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide