Izstāde "Mūsu brīvā laika darbi" atklāj radošumu un entuziasmu

Līdz 19.martam Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā ir aplūkojama Gulbenes novada invalīdu biedrības izstāde “Mūsu brīvā laika darbi”. Adījumi, keramikas trauki, apgleznoti zīda lakati, apsveikuma kartītes, austas jostas, sveces, mīkstās rotaļlietas, rotaslietas, tā ir tikai daļa no izstādē apskatāmajiem darbiem.

Invalīdu biedrības valdes locekle Biruta Kozlovska, kuras darbi arī ir redzami izstādē, stāsta, ka iespēju izstādi iekārtot muzeja izstāžu zālē piedāvājusi Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza.

“Mēs cītīgi strādājām un radījām pat jaunus darbus, ko tagad rādām arī citiem. Visi darbi ir vairāku iepriekš realizētu projektu turpinājumus. Mēs tikām aicinājuši ciemos dažādus speciālistus, kuri mums mācīja, piemēram, ka apgleznot zīdu, kā strādāt ar mālu, kā veidot rotaslietas, kā noIaust jostas, grāmatzīmes, kā strādāt ar papīru un tamlīdzīgi. Visu apgūstot, mēs turpmāk darbojāmies patstāvīgi. Ja izstādes apmeklētājiem iepatīkas kāds mūsu darbs, to pēc izstādes būs iespējams iegādāties invalīdu biedrībā,” stāsta B.Kozlovska.

Izstādei darbus ir radījušas desmit prasmīgas invalīdu biedrības biedres – Ināra Aizupiete, Ingrīda Ceske, Olga Novika, Anita Pušmucāne, Ilze Stonka, Cirēnija Mezīte, Irēna Jakovļeva, Irēna Berkule, Sarmīte Kokareviča un Biruta Kozlovska.

“Tagad biedrībā cītīgāk strādāsim ar mālu, jo gatavosim dāvanas starptautiskajam invalīdu biedrību teātru festivālam, kas Gulbenē notiks 22. un 23.jūlijā. Uzskatām, ka ar pašu rokām darināta dāvana ir vērtīgāka par veikalā pirkto. Ciemos uz festivālu pie mums ieradīsies ciemiņi no Polijas, Igaunijas un Lietuvas, kā arī no visiem Latvijas reģioniem,” piebilst. B.Kozlovska.

Daudz labu vārdu čaklajām un pacietīgajām darbu autorēm izstādes atklāšanā veltīja Gulbenes novada domes priekšsēdētāja konsultante-priekšsēdētāja palīdze Liāna Jansone, Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas speciālisti, Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane un Gulbenes 2.vidusskolas skolotāja Evita Zālīte.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide