Izstāde Rankā atgādina par barikādēm

Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma centrā šajā mēnesī ir iespējams iepazīties ar rancēniešu barikāžu laika atmiņu stāstiem, organizēto pasākumu fotomirkļiem, barikāžu dalībnieku jaunradi un atziņām par barikādēs pavadīto laiku. Kopš 18.janvāra centrā ir apskatāma izstāde.

Tā vēsta par barikāžu atmiņu stāstiem, par to, kā jutās barikāžu dalībnieki, kā jutās mājās palikušie ģimenes locekļi, kuri rūpējās par mazajiem bērniem un ģimenes saimniecību.

“Šogad barikādēm ir jau 25.gadadiena. Gadu no gada barikāžu notikumi kļūst arvien spilgtāki, jo tie, kuri paši ir piedalījušies barikāžu notikumos, mirkļus atceras arvien spilgtāk, jo papildus ar gadiem iegūta informācija, kura tajā laikā vēl nebija zināma vai arī cits barikāžu dalībnieks kādu laiku to svēti ir turējis sevī,” saka Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma centra vadītāja Daiga Melberga.

Viņa ir pārliecināta, ka ikvienam cilvēkam par šo laiku ir savs stāsts. Tā viens atmiņu pavediens paspilgtina otru, prātā nāk tādas nianses, kuras pirmajā atmiņu mirklī ir šķitušas mazāk nozīmīgas. Daudziem, piemēram, spilgtā atmiņā ir palicis rancēniešu Silvijas Bērziņas un Aelitas Kļavas stāsts par barikādēm, kur viņām nācies pāris soļu attālumā, Dzirnavu ielas ēkas ēnā, sastapties ar pilnā bruņojumā tērptu vīru ar automātu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide