Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstādē Rīgā var apskatīt Lizuma rokdarbnieču tamborētās plaknes

Rīgā “kim?” Laikmetīgās mākslas centrā Spīķeros līdz 9.novembrim ir apskatāma izstāde „Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli”. Tajā ar tamborētajiem darbiem piedalās arī Lizuma pagasta amatnieku kopas „Laipa” rokdarbnieces.

„Par iespēju piedalīties šādā izstādē uzzināju dažas nedēļas pirms tās atklāšanas un piedāvāju šo iespēju izmantot arī „Laipas’ dalībniecēm. Kopējo darbu veidoja pati māksliniece, jo tas bija viņas izlolots. Tamborēšanas ziņā plakņu tamborēšana nebija īpašs jaunums, bet pielietošanas ziņā gan. Protams, esam gandarītas par savu veikumu un iespēju piedalīties šādā izstādē. Darbiem bija jābūt dažāda izmēra. Saņēmām arī tehnisko zīmējumu. Kad viss bija satamborēts atbilstoši mākslinieces norādēm, es darbus aizvedu uz Rīgu,” stāsta amatnieku kopas vadītāja Līga Ozoliņa.


Gatavojoties izstādei, jau janvārī tika organizēta mākslinieces Dainas Taimiņas hiperbolisko plakņu tamborēšanas akcija, kurā amatnieki tika aicināti tās tamborēt no balta vai gaiša materiāla, lai varētu veidot vienotu darbu – balto domu mākoni. Akcijā iesaistījās gandrīz 200 rokdarbnieču no visas Latvijas. Arī 16 Lizuma amatnieku kopas „Laipa” dalībnieces vienotā darba tapšanā piedalījās ar vairāk nekā 30 darbiem.


D.Taimiņa ir dzimusi Rīgā, bet strādā Kornela Universitātē ASV kā asociētā profesore. Viņa ir ne tikai māksliniece, bet arī matemātiķe un matemātikas vēsturniece. Pirmo hiperbolisko plakni D.Taimiņa notamborējusi 1997.gadā, lai izmantotu ģeometrijas nodarbībās.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide