Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstāde „Smalkums, pacietība, spēks” iepazīstina ar Latvijas tekstilmākslinieku darbiem

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā ir atklāta Latvijas Tekstilmākslas asociācijas darbu izstāde „Smalkums, pacietība, spēks”. Izstāde būs apskatāma līdz 5.martam.

„Izstāde apmeklētājus iepazīstinās ar Latvijas tekstilmākslas mākslinieku darbiem, kas tapuši pēdējā gada laikā. Darbos izmantotas plašas tehniskās iespējas un materiālu daudzveidība, sniedzot priekšstatu par tekstilmākslas tendencēm Latvijā,” stāsta Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja izstāžu dekoratore Valentīna Brūniņa.

Informācijā par asociāciju norādīts, ka Latvijas Tekstilmākslinieku asociācija dibināta Rīgā 1994.gada aprīlī un tās galvenie darbības mērķi ir apvienot Latvijas profesionālos tekstilmāksliniekus, lai uzlabotu viņu radošo darbu un nodrošinātu regulāru piedalīšanos izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Asociācija atbalsta jaunos māksliniekus. Gandrīz visi pašreiz aktīvi strādājošie Latvijas tekstilmākslinieki ir Valsts mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas absolventi.

Galvenās Latvijas tekstilmākslas īpašības ir augsta darba kvalitāte, gleznieciskums, plastiskas formas, spēja domāt materiālā. Asociācija saglabā tradīcijas, kuras veidojusi Latvijas tekstilmākslas skola, tā veicinot radošā procesa turpināšanu un mākslinieku popularizēšanu šajā jomā.

„Pēc izstādes atklāšanas Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane dalījās iespaidos „Pa novadnieka Jūlija Straumes pēdām Gruzijā”,” stāsta V.Brūniņa.

Muzejā aplūkojama arī izstāde, kas stāsta par  Gulbenes vēsturi, kā arī izstāde “Jūlijs Madernieks - latviešu nacionālā stila meklējumi lietišķajā mākslā”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide