Izstādē "Vidzemes mākslinieki" piedalās arī mūsu novada mākslinieki

Saulainā svētdienā, 28. aprīlī, Madonas muzeja izstāžu zālē tika atklāta Mākslas dienu izstāde "Vidzemes mākslinieki". Vienkopus pulcējās Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Madonas, Siguldas, Skaņkalnes, Rūjienas, Valkas, Valmieras un citu novadu mākslinieki, novadu kultūras darba vadītāji un mākslas cienītāji. Par to informē Gulbenes Mākslas skolas direktores vietniece izglītības jomā Sandra Dikmane. Vairāk foto šeit.

S.Dikmane stāsta, ka izstādē redzamie darbi veidoti dažādās tehnikās. Lielākā daļa darbu autoru strādā mākslas skolās, veido vidi ap sevi.  

Gulbenes novadu izstādē pārstāv Ilona Brekte ar ziedu akvareļiem, Kristians Brekte ar sev raksturīgā stila darbiem, Ģirts Jogurs un Rudīte Liepiņa ar iztēles gleznām, Sandra Dikmane ar fotogrāfijām "Upe" un "Klusums".

 

"Šī izstāde varētu kļūt par sākumu kādas tradīcijas atjaunošanai - Vidzemes mākslinieku kopā sanākšanai, savstarpējai iepazīšanai, ik gadu tiekoties citā pilsētā. Katra vieta rada savu ritma, krāsu un kontrastu izjūtu. Rūjienas ikdienas ritms atšķiras no Gulbenes, bet Madonas no Valkas un Valmieras no Alūksnes. Vidzemnieks nav ne kurzemnieks, ne rīdzinieks, tādēļ vēl jo bagātāka ir Latvijas mākslas kopaina," izstādes tapšanu raksturoja Madonas muzeja mākslas izstāžu organizatore, tekstilmāklsiniece Inese Jakobi.

 

Izstāde "Vidzemes māksliniekI skatāma no 28. aprīļa līdz 2. jūnijam Madonas muzeja izstāžu zālē.

 

"Šīs skates kolekcija jūnijā viesosies Talsu muzejā. Tā būs atbildes vizīte kurzemnieku izstādei Vidzemē 2012.gadā," stāsta S.Dikmane.

 

Izstādi atbalsta Vidzemes novadu un pilsētu pašvaldības, Vidzemes plānošanas reģions, aģentūra „Cēsu Kultūras un tūrisma centrs", A/S „Cēsu alus", Alūksnes SIA „ALS DIVI".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide