Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstāstīs vienu “Silmaču” stāstu

Druvienas vecā skola - muzejs, gatavojoties Gulbenes Novada svētkiem, k apmeklētājiem atstāstīs vienu no Druvienas pagasta "Silmaču" stāstiem.

"Caur muzeju es mēģinu stāstīt Druvienas stāstus. Tuvojas Jāņi, kad godā tiks celti "Silmači", tāpēc mums būs "Silmaču" stāsts, kas sāksies tā: "Ir trīsdesmitie gadi. Kara laiks. "Silmačos" dzīvo Āres ģimene, kurā ir divas meitas un divi dēli. Bērni cauri mežam no "Silmaču" mājām mēro ceļu uz Druvienas skolu. Druvienas skolā viena no Āres meitām Ilga sāk nodarboties ar rokdarbiem. Viņa iestājas Rīgas Mākslas aušanas skolā... Es patiešām neesmu redzējusi tik smalkus rokdarbus, starp kuriem ir gan izšuvumi un audumi, gan citās tehnikās darināti rokdarbi. Man radās doma viņas rokdarbus parādīt un dzīvesstāstu izstāstīt arī citiem cilvēkiem," stāsta Druvienas vecās skolas - muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne. Rokdarbniece Ilga 1943.gadā iestājusies Mākslas aušanas skolā, 1944.gadā ģimene bēgļu gaitās devusies uz Vāciju un atkal atgriezusies atpakaļ 1945. gadā, lai ar ar vecu mētelītī mugurā un no maisa auduma pašūtu mugursomu plecos, dotos uz Rīgu turpināt mācības.

 

"Es nebeidzu apbrīnot latviešu izturību un neizmērojamo tieksmi mācīties, par tiekšanos pēc skaistā un latviskā. Caur grūtumu viņi neapstājās un nenolaida rokas, bet turpināja izglītoties un darīja skaistas lietas," piebilst L.Zvaigznekalne.

 

Ilgas Āres rokdarbu izstāde Druvienas vecajā skolā - muzejā atklās sestdien, 18.jūnijā. Tā būs aplūkojam visu mēnesi.

 

Visi, kas dosies uz Novada svētkiem, ir laipni aicināti iegriezties arī Druvienas vecajā skolā - muzejā, lai apskatītu izstādi un noklausītos vienu no Druvienas stāstiem. L.Zvaigznekalne stāsta, ka apzinātie un pierakstītie druvēniešu dzīves stāsti veidojot divas biezas pierakstu klades.

 

"Cenšos apzināt druvēniešus ne tikai uz vietas pagastā un Latvijā, bet arī ārzemēs. Esmu sūtījusi vēstules druvēniešiem, kas dzīvo Amerikā, Vācijā un citās valstīs," saka muzeja vadītāja.

 

Katru gadu vecās skolas - muzeja krājums papildinās ar bezgala vērtīgajām lietām, kas nāk no Druvienas mājām. Tie ir gan dažādi dokumenti un fotogrāfijas, gan interesantas vēstules, kas ir sava veida latviešu tautas vēstures liecības. Domājot par Novada svētkiem, muzejā būs aplūkojamas arī senas fotogrāfijas, kas stāstīs par "Silmačiem".

 

Šis ir arī dzejnieka Jāņa Poruka gads, jo aprit simts gadi kopš viņa aiziešanas mūžībā, bet pašam dzejniekam šogad apritētu 140 gadi, tāpēc nevienam netiks liegts stāsts arī par J.Poruka dzīves gājumu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide