Izzina Kalņa ezera apkārtni, sēņo, nūjo un vāc atkritumus

Ilze Vanaga facebook.com dalījusies ar Vidzemes Dabas skolas ierakstu: "Mācību gadu sākām ar piedzīvojumu! Pateicoties projektā "Kuš! Zāle aug!" gūtajām zināšanām un atbalstam, devāmies izzināt Kaļņa ezeru. Iesākumā mērojām teju 25 km no Stāķiem līdz Kalnim ar velosipēdiem, brauciena laikā apskatot lietus appludinātās pļavas un Pededzi. Nonākot Kaļņa ezera atpūtas vietā, sagatavojāmies sēņošanai un atkritumu vākšanai un pagatavot somas no T-krekliem. Mācījāmies ierīkot apmetnes vietu, siet dažādus mezglus un kurt ugunskuru. Kad apmetnes vieta ierīkota, varējām doties sēņot un iepazīt Kaļņa ezera apkārtni. Pēc sēņu lasīšanas mēģinājām saprast, kas tad īsti ir salasīts, paviesojoties sēņu bibliotēkā un parunājot ar sēņu ekspertiem."

Dienas laikā pārgājiena dalībniekiem bija iespēja nūjot ap Kaļņa ezeru, mērojot 8 km distanci, pa ceļam vācot atkritumus, kas nav pieejami, vienkārši apmeklējot kādu no Kaļņa ezera atpūtas vietām. Dienas nobeigumā visi cienājās ar pasākuma dalībnieces Vitas gardo soļanku.

Pasākuma dalībnieki pateicas Ainai Rubenei par aktivitātēm un iedvesmošanu, biedrībai "Dēms" un Latvijas vides aizsardzības fondam par atbalstu un iespēju organizēt šādu pasākumu Stradu pagastā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide