Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunais teātris un deja no Igaunijas Rīgā - "Igauņu balzams II"

Rīgā no 16.  līdz 19. decembrim notiks Igaunijas laikmetīgās skatuves mākslas programma „IGAUŅU BALZAMS II", kas iepazīstinās ar pēdējā sezonā tapušām jaunā teātra un dejas izrādēm. Pasākumu rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Tallinas laikmetīgās dejas skatuvi Kanuti Gildi Saal un Von Krahl teātri.

Programmu ievadīs Juhana Ulfsaka un Von Krahl teātra „Idioti", kas iestudēti pēc Larsa fon Trīra filmas motīviem. Izrāde notiks RISEBA Arhitektūras fakultātē Ūdens ielā 6, 16. decembrī 19:00. 1995. gadā Larss fon Trīrs savā manifestā deklarēja, ka kino nav jāpauž nekas cits, kā idejas un domas. Filmas ir jāattīra no visa teatrālā, un dzīve ir jāatspoguļo tā, kā mēs to uztveram - kā idioti aukstā un nejūtīgā dienas gaismu spektrā. 2010. gadā Juhans Ulfsaks palūdza Vīlandes Kultūras akadēmijas pēdējā aktieru kursa studentus mirkli palūkoties uz sevi no malas. Izrāde ir par to, ko viņi ieraudzīja - par cilvēkiem, kas sabiedrības vairākuma ieskatos pieņem mulsinošus lēmumus, ir sociāli neadekvāti un kuru pašapziņa balstās ļodzīgā fundamentā. Par šodienas Igaunijas aktieriem - "tukšu dvēseļu" pūli, brīvprātīgiem idiotiem.  

17.decembrī 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī Ģertrūdes ielā 101a aicinām uz izrādi „Uzreiz redzams, ka seni draugi", ko veidojusi pazīstamākā laikmetīgās un konceptuālās dejas apvienība Igaunijā united dancers of ZUGA. ZUGAS izrāde ir par senu draudzību un par viņiem pašiem - pieciem draugiem, kas, reiz kopā daudz ko sasnieguši, tagad ir atkal satikušies, lai saprastu, ko viens otram nozīmē. Piecas spilgtas personības, kuru atkalredzēšanās uz skatuves ir pilna iecietības, konfliktu, mīlestības un humora. ZUGAS panākumu atslēga ir vienkāršība. Viņi nemēģina izlikties labāki, gudrāki, skaistāki vai stilīgāki nekā patiesībā ir, un tieši tas piepilda ZUGAS darbus ar vieglumu un gaišumu.

 

Svētdien 18. decembrī 19:00 Kaņepes Kultūras centrā Skolas ielā 15 viesistabas formātā pie siltām krāsnīm multimākslinieki Tāvets Jansens un Pēters Restas izspēlēs muzikālu performanci „Semjuelam Beketam", kas līdzinās analogam dīdžeju vakaram - ceļojumam atmiņās, ko uzjundī nedaudz piemirsti populārās mūzikas hiti. „Es ielieku kaseti un ieslēdzu magnetofonu. Šīs dziesmas var klausīties tikai kasetēs, un raksturīgie sprakšķi un skaņas kropļojumi jau kļuvuši par daļu no tām. Šajos sparkšķos ir arī manas asaras un mana pirmā deja. Mani draugi un Royal graudu šņabis. Un šajā kropļojumā ir manas dusmas un bezspēcība. Tumsa un tukšums", tā par izrādi stāsta Jansens.

 

Izrāžu programmu noslēgs somu režisora, šīgada Eiropas Teātra jaunās realitātes balvas ieguvēja Kristiana Smeda un Von Krahl teātra kopprojekts „12 Karamazovi" koncertzālē Palladium Marijas ielā 21, 19. decembrī 18:00. Smeds interpretē Dostojevska „Brāļus Karamazovus" brutāli un smalki, bet aktieri pārsteidz ar mežonīgu temperamentu un spēju ielūkoties dvēselē. Četrus gadus viņi ir preparējuši leģendāro romānu, piešķirot tā varoņiem


 

savas balsis, piepildot tos ar savām dusmām un prieku, kaisli un enerģiju. Rezultāts ir izrāde - koncerts, kurā teatrālas ainas mijas ar muzikāliem priekšnesumiem a la punk, funk, reggae, disco, world ... "12 Karamazovi" ir 12 ļoti talantīgi un drosmīgi jauni cilvēki, kuri brīdī, kad jāstājas aci pret aci ar lielo pasauli, savās sirdīs meklē godīgas atbildes uz Dostojevska jautājumiem. „12 Karamazovu" pirmizrāde notika 2011. gada 1. oktobrī Tallinā, pēc tam tā tika spēlēta Turku, Berlīnē un Hamburgā, bet Rīgā tiks nospēlēta pēdējā „Karamazovu" izrāde un tas solās kļūt par neaizmirstamu četru gadu ilgušā projekta noslēgumu.

 

Informācija LJTI mājas lapā www.theatre.lv

 

Biļetes Biļešu Servisa tirdzniecības vietās, Latvijas Jaunā teātra institūtā un pirms izrādēm.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide