Jaungulbene gaida līgotājus 12

Ikviens līgotājs sestdien gaidīts pasākumā “Līgo – skan Līgo un Jaungulbenē!”. Pasākums ir no latvisko svētku tradīciju svinēšanas cikla Gulbenes novadā par godu Latvijas valsts simtgadei.

Šonedēļ Jaungulbenē estrādes teritorijā notiek liela rosība. Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs stāsta, lai pasākums notiktu, jāsakopj estrāde, jānopļauj zāle, jāizveido skaista siena guba izrādei.

Jaungulbenes tautas nama vadītāja Sarmīte Supe papildina, ka pirms katra pasākuma, kas notiek estrādē, parasti ir sakopšanas darbi, jo šis nav pašvaldības īpašums, tā ir pils teritorija. “Teritorija ir iespaidīga, un pa gadu tā nav kopta, līdz ar to te ir daudz atkritumu. Daudz jau esam izvākuši. Vairs nav arodskolas bērnu, kurus vienmēr vainojām, tas nozīmē, ka pašu bērni to dara. Viss ir noklāts ar saplēstiem stikliem,” stāsta S.Supe.

Viņa saka, ka šogad svētkus organizē kopā ar Līgo pagastu un sākotnējā doma bija svinēt tos Liedes kalnos, bet tad tomēr vienojās, ka līgos Jaungulbenes pagastā.

Viss pasākums notiks estrādes apkārtnē. Sākumā būs amatnieku tirdziņš. Apmeklētāji varēs piedalīties īpašā loterijā, kuras laikā tiks izlozēts pat sivēns un kāds transportlīdzeklis. “Pasākums balstīts uz sponsoriem - mūsu novada uzņēmējiem, kas loterijai sarūpējuši dāvanas. Varam lepoties ar saviem uzņēmējiem,” uzsver S.Supe.

Līgo un Jaungulbenes ļaužu izpildījumā ir iestudētas mākslas filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ainiņas. S.Supe norāda, ka izrāde būs modernizēta. Nebūs tik gara, ir izvilkti kodolīgākie teksti.

“Izrādi spēlēs cilvēki, kuri ikdienā teātri nespēlē, esam iesaistījuši izrādes spēlēšanā cilvēkus, kuri ir piemēroti un atbilstoši tēliem. Ir tādi, kas spēlē pirmo reizi, un rezultāts jau pēc mēģinājumiem bija apbrīnojami kolosāls,” saka S.Supe.

Būs atvesti soli aptuveni 500 cilvēkiem, bet, tā kā nav iespējams paredzēt un prognozēt, cik daudz būs apmeklētāju, ikviens ir aicināts līdzi paņemt arī kādu sedziņu, kā arī, ja ir vēlēšanās, vakariņas, jo pasākums notiks brīvā atmosfērā. “Galvenais, lai ir labs laiks,” uzsver S.Supe.

A.Vasiļjevs stāsta, ka transportu varēs novietot pils apkārtnē, jo tur ir diezgan daudz vietas, citos gados pasākumu laikā transports ir novietots arī uz Līgo ceļa un uz stadiona pusi. “Speciālu laukumu transportam neveidojām,” saka A.Vasiļjevs.


Uzziņai

23.jūnijā pasākumā “Līgo – skan Līgo un Jaungulbenē!” varēs izbaudīt gan tradicionālās saulgriežu aktivitātes, gan īpaši iestudētu izrādi. Pēc izrādes – zaļumballe (DJ Skreech), lielais ugunskurs, papardes zieda meklēšana, paredzēts arī pliko skrējiens. Aktivitātes sāksies no pulksten 17.00, kad būs tirdziņš, no pulksten 18.00 varēs jau iegādāties loterijas biļetes, izrāde sāksies pulksten 19.00. Pasākums notiks līdz rīta gaismai.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Kápèc????

Tik noźèlojam pasàkumu nebiju sen redzèjis pat ugunskura nebija un solìtais tirdziñś bija sviestains par noformejums galìgu garàm nekà no solìtà nebija.

pirms 2 gadiem, 2018.06.24 18:08

saulīte

Es tev piekrītu! Izrādē varēja neizlaist ainu ar līgošanu...Mums taču bija līgo svētku vakars! Nedzirdēju nevienu līgo dziesmu. Prasījās iespaidīgs ugunskurs, jo reklāma bija diža! Slikta pasākuma režija...Varēja būt efektīgāks svētku noformējums. Pasākumu organizēja divi kultūras darbinieki un tad nekā! Pagājušajā gadā mazajā Līgo pagastā bija labāks pasākums!

pirms 2 gadiem, 2018.06.24 22:27

Ilze

Ugunskurs bija....Un tirdziņā bija padomāts par dažādām gaumēm...mums patika- ļoti jauks pasākums. Nekā netrūka...braucăm baudīt, nevis iepirkties.

pirms 2 gadiem, 2018.06.24 19:42

Sarmīte būs pārstrādājusies. Man patika, ka beidzot Jaungulbenē bija cilvēki un estrāde pilna kā 20.gs.. Jauki, ka šī vieta tiek atdzīvināta kaut reizi gadā. Cepuri nost spēlētājiem, bet no malas varēja saprast, ka šoreiz bizness pirmajā vietā - tirgošanās, (arī ar biļetēm)...nauda, nauda, bet kur mūsu kopā spēks šajā vakarā? Varenais Jaungulbenes koris varēja uzlīgot!

pirms 2 gadiem, 2018.06.24 22:39

Forši

Bij labi. Kam nepatika paši lai uztaisa labāku pasākumu. Nevis tik muti vīriņa.

pirms 2 gadiem, 2018.06.24 20:53

Andis

Tik sliktu noarganizètu pasàkumu vèl nebiju bijs zinàtu nebrauktu.

pirms 2 gadiem, 2018.06.24 21:03

...

Tu vispirms iemācies rakstīt un tad komentē!

pirms 2 gadiem, 2018.06.25 19:28

līgo

Nu līgo pasākums tas gan nebija- nevienas Līgo dziesmas un ne vārda par svētkiem. Loterija un līgo?

pirms 2 gadiem, 2018.06.25 22:19

JG

Jaungulbenē sāk parādīties cilvēki.Prieks,ka pie Rijas kalna apstājas arī garāmbraucēji.Ļoti daudz kas mainījās,pareizāk sakot sāka notikt,kad atnāca Sarmīte.

pirms 2 gadiem, 2018.06.26 12:14

Andis

Skañà arì paśam bija jàpañem lìdzi un ugunskura nebija tikai nevsjag D.Nevajag tik kruta reklamèt nekà no tà visa nebija.

pirms 2 gadiem, 2018.06.26 22:41

.....

Vai loterija bija reģistrēta? Kā nov.dome kontrolēja un uzskaitīja iegūtos naudas līdzekļus, kas tos "Naudas spainīšus" saskaitīja u.t.t.

pirms 2 gadiem, 2018.06.27 20:58

Tas ir pats svarīgākais šinī vakarā,kāds noteikti kļuva bagāts,to tā nevar atstāt.

pirms 2 gadiem, 2018.06.28 11:19

Kultūra un izklaide