"Jaungulbenes Alejās" seniori arī mācās svinēt Valentīndienu 1

Ievērojot visus drošības pasākumus, darbošanās prieku Valentīndienas noskaņās izbauda sociālās aprūpes centra “Jaungulbenes Alejas” seniori. Dažādas aktivitātes ļauj citam citu labāk iepazīt un dāvāt sirsnību.

Kopā ar iestādes darbiniekiem un sociālajiem rehabilitētājiem notikušas vairākas nodarbības, kurā veidoti dažādi dekori. Centra vadītāja Marika Andževa “Dzirkstelei” stāsta, ka februāris aprūpes centrā ir īpašs komplimentu un sirsnības mēnesis.

“Mūsu mājas iedzīvotāji šo Covid-19 laiku ir izjutuši vissmagāk, jo kopš pandēmijas sākuma Latvijā mūs ir skāruši dažādi ierobežojumi, tajā skaitā ierobežota tikšanās ar tuviniekiem. Mēs, iestādes darbinieki, esam viņiem vistuvāk un varam sniegt ikdienā atbalstu, uzmundrināt un teikt labus vārdus. Sociālie rehabilitētāji darbojas arī ar senioriem individuāli. Esam pamazām uzsākuši dažādas aktivitātes mazās grupās. Griežam kopā dažādas sirsniņas dekoriem un citām aktivitātēm. Pašlaik top mīļvārdiņu “banka”. Izdomājam dažādus mīļvārdiņus, ar kuriem dalīsimies 12.februārī,” stāsta M.Andževa.

Top arī veltījumu sirsniņas, kuras seniori velta konkrētiem cilvēkiem, it īpaši darbiniekiem. Ir izveidots īpašs stends, kas veltīts šim komplimentu un sirsnības mēnesim. Tajā seniori raksta aforismus un novēlējumus arī cits citam.

“Protams, agrāk mūsu seniori šādus svētkus nav svinējuši, tikai no saviem mazbērniem un televīzijā dzirdējuši. Viņi atzīst, ka, ņemot vērā darbinieku dažādo vecumu, ir jākļūst modernākiem un atraisītākiem. Pie mums vasarā arī jaunieši strādāja. Aktivitātes liek mūsu senioru rociņām un pirkstiņiem darboties, sarunām raisīties. Tā ir iespēja citam citu labāk iepazīt,” saka centra vadītāja.

Vēl šajā mēnesī paredzēts skatīties latviešu muzikālo filmu “Īsa pamācība mīlēšanā”.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Tik tiešām.

No sirds, arī šajos laikos. Fantastiski, izturību kolektīvam. ????

pirms 7 mēnešiem, 2021.02.12 19:49

Kultūra un izklaide