Jaungulbenes amatierteātris izrādi velta sievietēm, bet patīk vīriešiem

Jaungulbenes amatierteātris „Kuriozs” šajā mēnesī skatītājus pārsteidza ar jaunu pirmizrādi - Žana Anuja lugu „Bikses”. Lai gan pieaugušajiem domātā izrāde bija kā veltījums sievietēm, to par labu atzina tieši gados jauni vīrieši.

Iestudējums ir pirmais Jaungulbenes tautas nama vadītājas Sarmītes Supes – Stabiņas kā režisores veikums. 

„Pirmo gadu nopietni pievērsos režisūrai, jo pirms tam ar to nodarbojos tikai joka pēc, veidojot Līgosvētku izrādes. Šoreiz gribējās pamēģināt, kā tas ir - izlasīt lugu un pašai to arī iestudēt. Izlasīju ļoti daudz dažādu autoru lugu, sākot no klasikas, beidzot ar moderniem darbiem. Izšķīros par labu šim franču autora darbam, jo domāju, ka tas Latvijā nekad nav ticis iestudēts, tomēr izrādījās, ka deviņdesmitajos gados to iestudējis Nacionālais teātris. Diemžēl fotogrāfijas no šīs izrādes nebija saglabājušās, tāpēc nebija arī nekāda priekšstata, kā viss varētu izskatīties uz skatuves,” stāsta režisore.

Viņa uzskata, ka luga ir interesanta, jo, kā savulaik teicis pats tās autors, tā nav ne komēdija, ne traģēdija, bet farss. Lugas darbība norisinās tuvākajā nākotnē, tāpēc Sarmīte uz skatuves varējusi darīt visu pēc saviem ieskatiem.

 „Tas bija tieši tas, ko es gribēju. Varu lepoties, ka man ir ļoti labi aktieri, kuri spēj iznest jebkura autora lugu. Ceru, ka vietējiem pagasta iedzīvotājiem šis darbs šķita interesants un neierasts. Nevienu sliktu komentāru  nenācās dzirdēt. Atsauksmes vairāk bija par manu uzdrīkstēšanos. Nekas jau ārkārtīgi erotisks uz skatuves nenotika,” saka režisore.

Šonedēļ lugu „Bikses” varēs noskatīties Beļavas pagasta ļaudis.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide