Jaunie mūziķi gūst godalgas

Gulbenes mūzikas skolas audzēkņi pagājušajās brīvdienās piedalījās konkursos Līvānos un Talsos, kur guva arī panākumus, informē mūzikas skolas direktores vietniece Māra Mezīte. 

Jaunie pianisti sestdien devās uz Līvānu mūzikas un mākslas skolu, kur notika IX Jēkaba Graubiņa jauno pianistu konkurss. Šogad konkursam bija pieteicies 91 jaunais pianists no 37 Latvijas mūzikas skolām. Konkursa dalībnieki uzstājās četrās vecuma grupās. 2.klašu grupā savu sniegumu rādīja 25 audzēkņi, savukārt 3.klašu grupā - 31 audzēknis no visas Latvijas. Gulbenes mūzikas skolu 2.klašu grupā pārstāvēja Evelīna Laiviņa (pedagoģe Iveta Putniņa), Kaspars Kārkliņš (pedagoģe Egita Vanaga) un 3.klašu grupā – Keita Keisija Gāršniece (pedagoģe Inga Kalniņa). K.K. Gāršniece ar savu sniegumu iepriecināja gan pedagoģi, gan vecākus, gan arī žūriju. Viņa izcīnīja 2.vietu, balvā saņemot skaistu stikla statueti un diplomu. Katrs audzēknis saņēma Pateicības rakstu par piedalīšanos konkursā un dāvaniņas no Līvāniem. Konkursanti kopā ar vecākiem apmeklēja arī bijušo Stikla trauku rūpnīcu, kur tagad iekārtots muzejs. 17.aprīlī Gulbenes mūzikas skolas pianisti gatavojas piedalīties konkursā Balvu mūzikas skolā.

Vijolnieki no dažādām Latvijas vietām sestdien devās ieskandināt Talsus. Tur notika Kārļa Ferdinanda Amendas mūzikas svētki. K.F.Amenda bija Talsu mācītājs un lielisks vijolnieks, Ludviga van Bēthovena draugs. Šie svētki tiek organizēti jau daudzus gadus. Otro gadu svētku laikā notika arī K.F.Amendas starptautiskais mūzikas skolu stīgu instrumentu individuālo izpildītāju un ansambļu konkurss. Konkursā startēja 13 vijolnieki, 9 čellisti un 3 ansambļi. Starp dalībniekiem bija arī Gulbenes mūzikas skolas 2. vijoles klases audzēkne Estere Ilga Tuča (pedagoģe Lūcija Brice), kura jaunākajā grupā izcīnīja 2.vietu. Kā izrādās E.I.Tuča bija vienīgā dalībniece no šīs Latvijas puses, pārsvarā konkursā bija pārstāvētas Rīgas un Kurzemes pilsētu mūzikas skolas. Pēc konkursa bērni varēja ekskursijā iepazīt arī Talsu pilsētu, apmeklējot arī dažādas ar K.F.Amendas dzīvi saistītas vietas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide