Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunie mūziķi rāda savas prasmes

Pagājušajā piektdienā Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā notika Vidzemes novada izglītības iestāžu pūtēju orķestru skate.

Ar labiem panākumiem skatē piedalījās arī Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris Donāta Veikšāna vadībā. B grupā viņi ieguva I pakāpes diplomu. Jāpiebilst, ka C grupā muzicēja arī Lejasciema vidusskolas pūtēju orķestris. Viņu sniegumu žūrija novērtēja ar III pakāpes diplomu.  

Gulbenes mūzikas skolas direktore Austra Veikšāne stāsta, ka žūrija ir uzteikusi visus B grupas dalībniekus, jo viņiem kā obligātais skaņdarbs bija jāatskaņo Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbs, kas ir sarežģīts uzdevums. Tika uzteikti arī visi tie orķestri, kas apgūst defilēšanas programmu.

 

"Man ir prieks, ka arī mēs varam nodrošināt gan pasniedzēju, gan arī ar Gulbenes Bērzu sākumskolas palīdzību mums ir telpas mēģinājumiem, kur audzēkņi var gatavot arī šo paralēlo programmu," saka A.Veikšāne.

 

Tuvākais pasākums, kur orķestris demonstrēs savas defilēšanas prasmes, būs defilēšanas finālskate 4.maijā Rīgā. Papildus šajā dienā būs iespēja muzicēt vēl arī citos pasākumos.


Savukārt pēc tam - 21.maijā - notiks Latgales un Vidzemes pūtēju orķestru modelēšanas koncerts. Protams, 16.aprīlī orķestris visiem tiem, kas viņus atbalstīja un palīdzēja iegūt naudu projektu konkursā "Labie darbi" braucienam uz starptautisko konkursu, veltīs pateicības koncertu Gulbenes kultūras centrā.

 

5.martā notika Latvijas mūzikas skolu konkurss, kurā piedalījās arī Gulbenes mūzikas skolas koris. Šāds konkurss notiek reizi divos gados.

 

"Kopš skolai vairs nav zēnu kora, pēc ilgāku gadu pārtraukuma mūzikas skolas korim tas bija lielākais pārbaudījums. Meitenes dzied uzcītīgi, mācās un apgūst repertuāru, taču šoreiz varbūt izcilākus panākumus traucēja gūt tas, ka viņām nav koncertu un konkursu pieredzes, bet ceļš uz augstiem rezultātiem ir ilgstošs," vērtē A.Veikšāne.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide