Jauniešiem – Stāmerienas pils romantisma meistarklases 1

Gulbenes novada pašvaldība ar 1550 eiro finansējumu atbalsta tās vārdā iecerētu projektu - “Stāmerienas pils romantisma meistarklases”. Projekta kopīgais budžets ir apmēram 12 920 eiro.
No tiem Valsts kultūrkapitāla fonds un “Latvijas valsts meži” nodrošina 2500 eiro, liecina novada domes 28.maija sēdes lēmums.
Projekta iecere ir organizēt četrus divu dienu meistarklašu “blokus” 44 Vidzemes jauniešiem, kas interesējas par kultūru, vokālo, retorikas un fotogrāfijas mākslu, vēstures izziņu  un stāstniecību.
Paredzams, ka meistarklašu norisē iesaistīsies Nacionālās operas un baleta kora māksliniece, dziedātāja Sabīne Krilova; profesionālā aktrise Aija Dzērve, Volfu dzimtas pētniece Inga Lapse,  fotogrāfe, māksliniece, dizainere Sandra Dikmane, kura ir Stāmerienas pils lielformāta fotoizstādes “Pils vaibsti. Vēsture.” kuratore un ar fotokameru daudzus gadus fiksējusi pils notikumus un tās vaibstus. Plānots arī, ka Stāmerienas pilī notiks četras “Noslēguma stundas”, kurās jaunieši rādīs radošo dienu intensīvās darbošanās rezultātu un kuras apmeklēs Vidzemes iedzīvotāji.
Kā zināms, Stāmerienas pils pieder pašvaldībai, kura gādā par šā valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa ārējo un iekšējo atdzimšanu, kā arī popularizē pili kā apmeklējumu mērķa vietu tūristiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

:(drausmas

Tādu naudu ieguldīja pilī bet trotuāram ārpusē nesanāca D:)

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.17 18:36

Kultūra un izklaide