Kā klājas svētku dalībniekiem? 2

Ja kāds no mūsu novada mazākajiem XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem mammai, piezvanot vakarā, telefona klausulē raud un pārdzīvo, ka ir projām no mājām, tad citi atkal jūtas labi, ir apmierināti un izbauda šo piedzīvojumiem pilno nedēļu.  “Dzirkstele” sazinājās ar vienu no medicīnas māsām, kas ir kopā ar svētku dalībniekiem Rīgā. Mediķe stāsta, ka daļai dejotāju ir tulznas, noberzumi vai sasitumi, pēc deju mēģinājumiem sāpot kājas, daži esot sūdzējušies par kakla sāpēm un galvassāpēm. B.Muceniece uzsver, ka kopumā problēmu nav. Bērni tiek ēdināti četras reizes dienā. Par trīs ēdināšanas reizēm gādājot valsts, bet par ceturto – pašvaldība. Ēdienkartē katru dienu esot iekļauti arī augļi – āboli, persiki, arī mušļi, kas bērniem garšojot. Dalībnieki priecājas arī par to, ka šajās dienās neesot ļoti liels karstums. B.Muceniece piebilst, ka pašiem mazākajiem dejotājiem ir ieplānots laiks arī nosnausties diendusu. Ja daļa bērnu vakaros lasa žurnālus vai min krustvārdu mīklas, tad citi spēlē šahu, čalo vai vienkārši atpūšas, jo daļai mēģinājumi sākas jau pulksten 8.00 no rīta, tādēļ jāceļas jau 6.00. Brīvajā laikā, kura gan neesot ļoti daudz, svētku dalībniekiem ir ieplānots doties uz kādu veikalu, zooloģisko dārzu, muzeju vai kinoteātri.

Sponsori svētku dalībniekiem dāvinājuši mugursomas, cepurītes, nozīmītes.
Lai gan daudzi svētku dalībnieku vecāki apmeklēs koncertu ģenerālmēģinājumus, kā arī pašus koncertus, tomēr daļa tiem sekos mājās pie televizora ekrāniem un turēs īkšķus par savējiem, lai viss izdodas!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mamma

Ar ēdināšanu ir ok, ir izvēles iespējas un to ka bērni neēd veselīgi ir ģimenes problēma.
Slodze ļoti liela mēģinājumi 9.stundas dienā , 4.koncerti. ( dejotājiem) Paldies Dievam nebija karsts.
Problēma -troksnis un haoss skolās, bērni nav savākti, guļ 5-6 stundas dienā, tie kuri grib gulēt to nespēj, jo apkārt ir troksnis. Arī šonakt esot disenīte līdz 2. naktī un rīt jau 9.00 ir gājiens Vecrīgā.
Skolās ir siltums, lai var izžāvēt slapjās drēbes.

pirms 5 gadiem, 2015.07.11 23:47

arī mamma

bērns visu laiku sūdzējās, ka skolotāja netiek galā ar dažu bērnu uzvedību, rūpējas, pieskata tikai savu personīgo bērnu.... daži atgriezušies klasē pat iereibuši (zem 15 gadiem...)

pirms 5 gadiem, 2015.07.13 09:37

Kultūra un izklaide