“Kaķīša dzirnaviņās” “maļ” trīs paaudžu aktieri 1

Gulbenes kultūras centrā rīt, 12.martā, pulksten 15.00 skatītāju vērtējumam tiks piedāvāta pirmizrāde  “Kaķīša dzirnaviņas”. Luga veidota pēc rakstnieka Kārļa Skalbes visiem zināmās pasakas dramatizējuma, ko veidojis Laimonis Purs. Iestudējumā darbosies 39 triju paaudžu aktieri. Lomās iejutīsies Gulbenes Tautas teātra mākslinieki, jauniešu teātra studijas dalībnieki un bērnu teātra pulciņš.

“Manuprāt, visi aktieri sastrādājas lieliski - Tautas teātra aktieri ar savu lielo skatuves pieredzi un padomu, jaunieši ar savu azartu, mazie bērni ar savu nerimstošo kustīgumu un dzīvīgumu iestudējumam piedod savu gaišumu. Aktieri ir tie cilvēki, kuri ļoti labi savstarpēji saprotas un sadzīvo. Manuprāt, viņu vecumam nav nozīmes, jo darbojas pavisam citi likumi,” saka Gulbenes Tautas teātra un jaunā iestudējuma režisore Ineta Krastiņa.

Režisore stāsta, ka uz skatuves valdīs dekorāciju minimālisms, bet jau ilgāku laiku izrādes dalībnieki ne tikai apgūst savas lomas un iestudē kustības, bet piedalās arī tērpu un apģērbu darināšanā.

“Mēs ceram, ka aktieru ietērps būs izdevies lielisks, jo mēs ļoti cenšamies. Piemēram, februāra pēdējā svētdienā teātra pagrabiņā notika filcēšanas talka un tapa galma dāmu parūkas. Paši savām rokām esam sarūpējuši arī filcētus apavus,” pauž I.Krastiņa.

Viņa ir saprotoša, ka tad, kad sākas radošā darba process, nākas aizmirst par brīvdienām un vakara stundām. Viss tiek pakārtots vienam mērķim.

Ir zināmi arī galveno lomu atveidotāji, piemēram, dzirnavnieka Baltā Kaķīša lomā iejutīsies Gulbenes Tautas teātra aktieris Valtis Krauklis, bet nejauko Melno Runci atveidos Andris Oplucāns - arī Tautas teātra aktieris. Karaļa lomā – Ivars Suseklis. Savukārt Gulbenes Tautas teātra dāmu lielākā daļa būs galma dāmas. Izrādē būs arī daudz rūķīšu un velnēnu, kas šiverēs dzirnavās. 
 
“Izrāde ir domāta visai ģimenei. Ja cenšamies, lai bērniem tā būtu krāšņa izrāde, tad pieaugušie, ieklausoties lugas tekstā, sapratīs, ka tas, ko savā laikā rakstīja K.Skalbe, ļoti sasaucas ar mūsdienām. Šai dzirnavu zaudēšanai, kas notiek lugā, varētu pievienot saukli: “Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atdot parādu!”,” piebilst režisore.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

LL

Ak tu kreņķis, būtu vakar zinājuši, aizbrauktu ar mazbērniem.

pirms 3 gadiem, 2017.03.12 22:48

Kultūra un izklaide