Kalnciema tirdziņā Rīgā – Gulbenes diena 3

Pirmo reizi 22.augustā Kalnciema ielas tirdziņā Rīgā notiks Gulbenes diena, ko organizē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”. Gulbene ir trešā Latvijas reģionu pilsēta, kas prezentēs gan amatnieku un mājražotāju, gan pašdarbnieku prasmi. Pirms Gulbenes šāds ekskluzīvs uzaicinājums izteikts tikai Siguldai un Kuldīgai.

“Kalnciema radošais kvartāls ir maza oāze Pārdaugavas pusē, kas aicina jebkuru tās apmeklētāju sajust citādāku atmosfēru, tirgošanās veidu, piedalīties meistardarbnīcās un klausīties dažādu mūziku. Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” tur organizē Gulbenes dienu Kalnciema tirdziņā. Tie būs nelieli svētki visai ģimenei!” stāsta Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra direktore Iveta Kovtuņenko. 

Desmit ekskluzīvas vietas
Šobrīd jau ir zināms, kādi novada amatnieki, mājražotāji, kā arī kultūras kolektīvi dosies uz Kalnciema tirdziņu. “Gulbenes dienā Kalnciema ielas tirdziņā ir atvēlētas desmit ekskluzīvās vietas desmit mūsu tirgotājiem. Uz Rīgu brauksim arī ar kultūras programmu. Šajā dienā nodrošināsim meistarklases jeb darbnīcas bērniem. Prezentēsim arī Gulbenes novadu, aicinot rīdziniekus uz turpmākajiem pasākumiem, kas notiks Gulbenes novadā. Tie būs gan Bānīša svētki, gan Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākums “Rankas muižas apslēptie dārgumi”, kas 13.septembrī notiks Rankas muižā, gan Pasaules Tūrisma dienas pasākums “Ezera vilinājums”, kas 27.septembrī notiks Stāmerienā,” stāsta I.Kovtuņenko.  

Vispusīgs piedāvājums
Kopā ar citiem Kalnciema tirdziņa tirgotājiem no Gulbenes novada ar atpazīstamības zīmolu „Ražots Gulbenes novadā”  savu produkciju prezentēs un pārdos desmit mūsu novada mājražotāji un amatnieki: SIA „Vecpāpani”- ābolu čipsi un vīns, Ingūna Ozola no Lejasciema (Ozolu maizīte), Ainis Vorobjovs ar paša gatavotām rotām no Gulbenes dārgakmeņiem, SIA „Libeks un Sprudzāns” - Gulbenē ražots sidrs, SIA „Mū siers”- siera produkcija, keramiķe Laimdota Kliesmete, Kārlis Pērkons – medus produkcija, Laimonis Lapsa - dažādi koka priekšmeti, Ārija Māliņa - pašceptās kūkas, tortes, pīrādziņi, SIA „Pirtslietu darbnīca” – pašu gatavotas pirtslietas. Aicinām apmeklēt radošās darbnīcas bērniem ”BIZE- Iepin vasaru matos!”, kuras vadīs salons„Tiina Lux”, friziera pakalpojumus sniegs Tamāra Paņina, kura veidos dažādas  bizīšu frizūras mazajām dāmām.

Būs iespējams darināt dažādus ziedu noformējumus no dārzeņiem „Dārzeņziedi”, Druvienas amatniece Inese Zvejniece mācīs veidot saulītes. Ikkatram būs iespēja atrast sev interesantu nodarbošanos, uzzināt un iemācīties kaut ko jaunu. Uz brīvdabas skatuves muzicēs Gulbenes novada mūziķi - šlāgermūzikas festivālu dalībniece-grupa „Vilx”, Druvienas folkloras kopa „Pērlis” Kalnciema kvartāla apmeklētājus ievedīs plašajā folkloras dziesmu pasaulē, koncertos atzinību ieguvusī jauniešu mūzikas grupa „On My Way” aicinās kopā doties dziesmotajā ceļojumā un dziedātāja Inga Deigele ikvienu klausītāju iepriecinās ar izveidoto dziesmu karuseli.

Visas dienas garumā būs pieejama informācija par plašo un daudzveidīgo novada tūrisma piedāvājumu. Vīna veikaliņā būs iespējams noskatīties tūrisma filmu „Ceļojums uz gulbju zemi - Gulbeni”, neklātienē apceļot un iepazīt Gulbenes novadu.  SIA „Gulbenes - Alūksnes bānītis” aicinās fotografēties pie tvaika lokomotīves „Ferdinands” maketa, kā arī par atjautību un pareizām atbildēm uz viktorīnas jautājumiem interesenti varēs iegūt ielūgumus uz Bānīša svētkiem septembrī braucienam ar tvaika lokomotīvi Ferdinands.” 

“Tiekamies Gulbenes dienā Kalnciema kvartālā 22.augustā no pulksten 10.00 līdz 16.00!” ielūdz I.Kovtuņenko.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Iveta K.

Piedalīsies arī saimniecība "Pakalnieši" ar pašu ražoto siera produkciju. Paldies par atsaucību visiem mūsu novada tirgotājiem!

pirms 5 gadiem, 2015.08.19 07:50

?

Un kāpēc tikai šie mājražotāji,ar ko tad viņi labāki par pārējiem?

pirms 5 gadiem, 2015.08.20 11:47

dzērājs

A bet ar gulbenieša karti tak būs lētāk nekā ar rižaņina karti?

pirms 5 gadiem, 2015.08.20 19:46

Kultūra un izklaide