Kameransambļa "Quadra" koncerts Gulbenē

Jauni, bet Latvijā jau atzīti profesionāļi, kaislīgi, enerģiski un aizrautīgi gan dzīvē, gan mūzikā.

Quadra repertuārs lielākoties sastāv no visu laikmetu latviešu mūzikas. Tajā ietilpst Riharda Dubras, Tālivalda Ķeniņa, Pētera Plakida, Pētera Vaska uc. komponistu mūzika, kā arī virkne jauno komponistu darbu. Pirmatskaņojuši, kā arī ierakstījuši skaņu celiņos daudzus Latviešu komponistu opusus, tai skaitā Latvijas Radio studijā.

Kvartets ar lieliem panākumiem koncertējis Latvijas pilsētās, koncertzālēs Lielais dzintars un Gors. Uzstājies Via Baltika festivālā Liepājā, Latviešu mūzikas svētkos Madonā, kā arī alternatīvās kamermūzikas festivālos Sansusi Aknīstē un Zemlika Durbē. 2016. gadā ir nominēts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvai „Kilograms kultūras” par gada koncertu.

Kvarteta stīdzinieki labprāt uzstājas arī kā stīgu trio. Arī šādā sastāvā tikuši veikti vairāki pirmatskaņojumi. Ansamblis nesen atzīmēja savu 6 gadu pastāvēšanu.

Rihards Plešanovs ieguvis maģistra grādu JVLMA prof. Sergeja Osokina klavieru klasē, papildinājies Hannoverē pie prof. Stīna Einara Nokleberga. Piedalījies Ronana O’Horas, Ivari Iljas, Dang Thai Son u.c. meistarklasēs. Guvis godalgas konkursos Čehijā, Itālijā, Francijā un Rumānijā. Kā solists uzstājies ar JVLMA orķestri, LNSO, Kremeratta Baltica, Sinfonietta Rīga, un Vidzemes kamerorķestri, sadarbojies ar Latvijas Radio kori, dziedātājiem Ievu Paršu un Krišjāni Norveli, saksofonistu Niku Gothamu. JVLMA Kameransambļu konkursa un Swedbank Gada balvas laureāts. Studējis Maskavas konservatorijas maģistrantūrā Mikhaila Voskresenska klasē.

Arvīds Zvagulis vijolspēli mācījies JVLMA pie prof. Andra Baumaņa, studējis Ķelnē pie prof. G. Petersa, papildinājies prof. Roberta Kanetti, Vadima Gluzmana, Bena Sajeviča meistarklasēs. Kā solists uzstājies ar LNSO, Vidzemes kamerorķestri, JVLMA orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Ventspils mūzikas skolas orķestri, Jēkabpils pilsētas kamerorķestri u.c.. Strādājis kamerorķestrī Sinfonietta Rīga, pašlaik Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis.

Pēteris Trasuns absolvējis Ināras Brīnumas alta klasi E. Dārziņa mūzikas vidusskolā un JVLMA, šobrīd turpina maģistra studijas. Papildinājies meistarklasēs pie M. Maurera, G. Karni, T. Frederiksena, F. Belugina u.c.. P. Trasuns ir vairāku vietējo un starptautisko konkursu laureāts, spēlējis gan LNSO sastāvā, gan uztājies ar orķestri kā solists. Solo spēlējis arī ar JVLMA orķestri, EDMV simfonisko orķestri, sadarbojies ar VAK Latvija, Cremerata Baltica, pirmatskaņojis vairājus I. Zemzara kā arī jauno komponistu opusus. Šobrīd kamerorķestra Sinfonietta Rīga altu grupas koncertmeistars.

Kārlis Klotiņš ieguvis maģistra grādus solo čella spēlē JVLMA pie prof. Eleonoras Testeļecas un stīgu kvarteta klasē pie prof. Agnes Sprūdžas, papildinājies Bāzeles Mūzikas augstskolā pie prof. I. Monigetti un Solas Gabetas u.c., K. Davidova čellu konkursa laureāts. Kā solists uzstājies ar Madonas mūzikas skolas orķestri, JVLMA orķestri un LNSO. Spēlējis baroka orķestrī Collegium Musicum Riga, ES Jauniešu orķestrī, Liepājas simfoniskajā orķestrī, LNSO, Nordic Symphony Orchestra, Rīgas kamermūziķos. Sadarbojies ar VAK Latvija, M. Sirmo, R. Tigulu. Šobrīd pilda orķestra Sinfonietta Rīga čellu grupas koncertmeistara pienākumus, ir Sinfonietta Rīga stīgu kvarteta mūziķis, pasniedzējs P. Jurjāna mūzikas skolā un Jelgavas mūzikas vidusskolas orķestra čellu grupas pedagogs.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide