“Kantes krogā” dziedās Andris Ērglis 2

Gulbenē, Kantes krogā, 7.maijā pulksten 22.00 pirmo reizi uzstāsies dziedātājs un mūziķis Andris Ērglis. Klausītājiem būs iespējams dzirdēt viņa izpildījumā dziesmas no pirmā solo albuma "Sirdspuksti", kas tika izdots pirms trīs gadiem, kā arī citas klausītājiem tīkamas melodijas, starp kurām būs arī dziesma "Ripoja akmens". Dziedātājs šajā dienā uzstāsies arī Lizuma kultūras namā, bet programmas Lizumā un "Kantes krogā" būs atšķirīgas.

A.Ērglis ir dzimis Liepājas rajona Aizputē. 15 gadu vecumā viņš pārcēlies uz dzīvi Liepājā un uz skatuves ir kopš agras bērnības. Jau 11 gadu vecumā Andris rajona ballītēs muzicējis kopā ar tēvu. Mūziķis savulaik beidzis Emīla Melngaiļa Liepājas Mūzikas koledžas sitamo instrumentu nodaļu. Strādājis Liepājas simfoniskajā orķestrī. Viņam bijis grūti izšķirties par labu dziedāšanai vai bungu spēlei, jo Andris ir profesionāls sitaminstrumentālists.

 

Pirms 10 gadiem viņš nodibinājis grupu "Berm", ar kuru 2003.gadā ieguvis 1. vietu festivālā "Liepājas dzintars". Pēc grupas izjukšanas 2006.gadā viņš kopā ar bijušās grupas "Līvi" mūziķi Tomasu Kleinu un vēl citiem mūziķiem izveidojis grupu "Cacao", kur Andris ir gan solists, gan bundzinieks. Kopā ar "Cacao" tapa slavenā dziesma "Ripoja akmens".

 

Andris 2007.gadā pārstāvēja Latviju "Jaunajā vilnī", kas tradicionāli notiek Jūrmalā, un ieguvis 2.vietu. Dziedātājs tenoru izlasē "Bonaparti" piedalījies arī "Eirovīzijas" dziesmu konkursa finālā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kultūra un izklaide