“Kaprīze” dziedās par mīlestību 3

Lejasciemā dziedāšanas tradīcijas ir nezūdošas
Lejasciema kultūras namā šovakar, 26.martā, pulksten 19.00 dziesmas par mīlestību koncertā "Pilna sauja mīlestības" izdziedās jauktais koris "Kaprīze". Tas kolektīvam būs 22.jubilejas koncerts, kas, pavasarim sākoties, kļuvis par jauku tradīciju.

Interesantas koncertprogrammas "Katru gadu mēs tradicionāli rīkojam tematisku koncertu, lai varētu no sirds izdziedāties, kā arī parādīt sava ciema ļaudīm, ka protam dziedāt ne tikai augsta stila dziesmas. Katrreiz meklējam arī jaunu režisorisko risinājumu. Sestdienas koncertā dziedāsim par mīlestību. Tā ir dažāda, tāpēc koncertā skanēs dziesmas, kas apliecinās mīlestību dzimtenei, mājām, cilvēkiem, dvēselei," stāsta kora "Kaprīze" diriģente Ineta Maltavniece.

 

Mīlestība tiks apliecināta 12 dziesmās. Koncertā piedalīsies arī Lejasciema vidusskolas ansamblis. Jau vairākus gadus koris sadarbojas ar vidusskolas skolotāju Vēsmu Stapāni, kura veido koncerta scenāriju. Kad uzstājas "Kaprīze", zāle ir klausītāju pārpilna. Dziedātājus atbalsta viņu ģimenes locekļi, radinieki un draugi.

 

"Pagasta iedzīvotāji vienmēr no mums gaida kaut ko jaunu, jo koncertprogrammas ir bijušas interesantas. Piemēram, 16 gadu kora dzimšanas dienas koncertā kopā ar mums uzstājās Ira Krauja. Koncertā "Ceļojums apkārt pasaulei" dziesmas izpildījām dažādu tautu valodās. Ir bijuši arī draudzības koncerti. Vienmēr padomājam arī par tērpiem, tos papildinot ar kaut ko oriģinālu. Šajā koncertā tērpu akcenti būs no rozā līdz violetajiem toņiem," stāsta diriģente. Katra jauna ideja tiek kopīgi apspriesta - noraidīta vai pieņemta. Kora dzimšanas dienas koncerts uzskatāms par vienu no kolektīva tradīcijām. Tradicionāli "Kaprīze" piedalās arī Lielajā talkā, sakopjot pagasta centru.

 

Problēma - vīru balsis

Kolektīvu 1989.gada 31.martā izveidoja Rita Vēverbrante kopā ar saviem domubiedriem, pamazām tā pamatkodolam piepulcējot arvien jaunus dziedātājus. Sākotnēji "Kaprīze" bija kamerkoris, kas pamazām izveidojās par jaukto kori. R.Vēverbrante kolektīvu vadīja 15 gadus, bet, uzsākot studijas augstskolā, vadības grožus nodeva Inetai Maltavniecei, kura kolektīvu vada septīto gadu. Arī Rita neliedz savu palīdzību Inetai.

 

"Mēs darām visu, lai saglabātu kori. Tajā iesaistām arī Lejasciema vidusskolas audzēkņus, bet viņi pabeidz skolu un ir projām. Kolektīvam pa šiem gadiem ir izveidojies pamatkodols, kas dzied jau kopš kora pastāvēšanas pirmsākuma. Lielākās problēma ir vīru balsis, jo daudzi dziedātāji strādā ārpus Lejasciema, ir pārcēlušies uz dzīvi citur un tamlīdzīgi, tāpēc pamats ir četri vīri. Dzied arī vidusskolas puiši, bet viņi ir ļoti noslogoti," stāsta diriģente. Šobrīd korī ir 30 dziedātāji. Skaits savulaik ir bijis arī lielāks.

 

Šogad daudz uzdevumu

Kolektīvam šogad ir daudz kas jāpaveic. Šobrīd notiek aktīva gatavošanās koru skatei. I.Maltavniece atzīst, ka skates repertuārs ir ļoti grūts, tāpēc dziedātājiem jāpieliek lielas pūles. Koris piedalīsies arī Alūksnes novada svētkos un Gulbenes novada pasākumā, kas notiks Druvienas pagastā. Tikai reizi nedēļā, pulcējoties mēģinājumos, visu nav iespējams paspēt, tāpēc papildus notiek mēģinājumi arī pa balsu grupām.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kā var tikt kādā korī dziedāt????/ Tas ir maksas pasākums?

pirms 9 gadiem, 2011.03.29 15:34

Zane

Ineta ir zealta cilvēks!!!! Tapēc ar tik labi skan!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 19:10

bijusī dziedātāja

Fantastisks kolektīvs, kolosāla vadītāja....
Kādreiz gāju uz mēģinājumiem tiešām, lai piepildītu sevi ar pozitīvām emocijām.
Lai labi skan gan šovakar, gan turpmāk...

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 19:09

Kultūra un izklaide