Kārķos notiks 3.koka auto sacensības

Valkas novada30.aprīlī Kārķos notiks 3. Koka auto sacensības. Aicinām bērnus, jauniešus un pieaugušos izgatavot no dabiska koka pašgājēju auto un piedalīties aizraujošās sacensībās.

Tehniskiem noteikumiem – absolūti nekādu ierobežojumu. Autodetaļu izmēri, forma, krāsa, …un viss pārējais - jūsu brīva izvēle. Labām lietām nav nekā lieka! Kā dzinējs – motors darbojas koka zars vai maikste, kura iztaisnojoties velk auklu, un tā griež asi ar riteņiem.

Uzvar tas, kurš tālāk ticis!

Skaidrs, ka visu izšķirs laba konstrukcija un stiprs „motors”!

Spēkrati tiks sadalīti klasēs pēc maiksts (dzinēja kārts) garuma – līdz 1 m; 1-2m; virs 2 metriem. Būs arī brīvā klase, jaunrade bez noteikumiem (brīvajā klasē tiek ieskaitīti arī auto ar vairākām dzinēja kārtīm).

Tehniskais tiesnesis Latvijas Amatniecības kameras prezidents Rīgas Tehniskās universitātes asociētais profesors Vilnis Kazāks.

Katrā klasē pirmo trīs vietu ieguvējus apbalvos ar Latvijas Amatniecības kameras, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Izgudrotāju biedrības un Valkas novada domes balvām. Jauna pasaules rekorda uzstādītājam naudas balva 100 eiro.

Pagājušajā gadā Koka auto sacensības notika ne tikai Kārķos, bet arī vairākas reizes Rīgā, Valkā, Vijciemā.

Vijciemietis Valdis Šaicāns Rīgā uzstādīja Latvijas rekordu – 34,2 metri.

No pulksten 12.00 līdz 13.00 tehniskā komisija (dzinēju kārts mērīšana); starta numura piešķiršana pie Kārķu pagasta pārvaldes, pulksten 14.00 - sacensību sākums pie Kārķu sporta nama.

Sīkāka informācija: Pēteris Pētersons: mobilais tālrunis 26280656, peteris.petersons@ valka.lv .

Kārķēnieši viesmīlīgi piedāvās naktsmājas no tālienes atbraukušajiem jau otrdienas vakarā (Sandra Pilskalne - mobilais tālrunis 26068289).

Ja ir neskaidrības, varat jautāt RTU studentei Madara Kosolapovai – madara.kosolapova@inbox.lv un sekojiet vilniskazaks.blogspot.com www.kkdi.lv

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide