Karnevālā pulcējas kazas un āži 6

Katra jaunā gada sākumā Tirzā notiek Jaungada karnevāls. Tā ir jau sena Tirzas pagasta tradīcija. Šogad tā apmeklētāji ieradās kazas un āžu maskās, apliecinot to, ka šis gads ir Kazas gads.

Tirzas kultūras nama vadītāja Alda Alberte stāsta, ka Jaungada karnevāls, kuram ir īpaša gaisotne, notiekot gandrīz vai gadsimta garumā. Tam pat nevajagot reklāmu, apmeklētāji zina, ka tas būs, un ierodas ne tikai no mūsu, bet arī no citiem novadiem. Šoreiz karnevālā apmeklētāju bijis ļoti daudz, no tiem daudzi – maskās, vairāk nekā 50. Maskas vērtēja žūrija, kas tika izvēlēta no publikas. Gada galvenās kazas titulu ieguvusi skolotāja Tatjana Ābeltiņa no Druvienas pamatskolas, kurai bijusi ļoti iespaidīga maska. Arī pērn viņa šajā karnevālā bija parūpējusies par maskas atbilstību Zirga gadam un jaunajai naudai.


A.Alberte uzsver, ka visas maskas bija ļoti pārdomātas un skaistas. “Bija tamborētas, adītas un šūtas maskas, ar speciāli veidotām frizūrām. Kazas bija ļoti skaistas,” stāsta A.Alberte un piebilst, ka viņas sapnis ir, lai visi apmeklētāji uz karnevālu ierastos maskās.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

...

Tur vismaz ir kaut kas padomāts, nevis tikai ''gudri'' apspriest to šeit-internetā! Cilvēks ir centies un vismaz mēģinājis!

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 13:19

Viesturīno

Man ļoti maskas un man patīk lieli vilcieni. Tādi milzīgi un no metāla, bet kopumā man tomēr labāk patīk maskas.

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 02:19

krusts

Man patika čalis no ''Smiltāja'' ar krustu. ''Smiltājs'' nebeidz pārsteigt!

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 13:35

To krusts

Čalis pats nebija no Smiltāja, tikai kārtējais "super" draugs. Masku balle kā nekā :D

pirms 6 gadiem, 2015.01.13 08:10

Kultūra un izklaide