Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katra izrāde pārsteidz

Pagājušajā piektdienā Gulbenes kultūras centrā diena iesākās ar skatuves runas konkursu, kam sekoja Gulbenes novada skolu teātru svētki - skate. Vairāk foto šeit.

Skatuves runas konkursā līdzīgi kā pērn piedalījās 20 dalībnieki trīs vecuma grupās. Diemžēl šogad vidusskolas vecuma grupā no 10. līdz 12.klasei nepiedalījās neviens dalībnieks. Uz Vidzemes reģiona skatuves runas konkursu, kas 17.aprīlī notiks Valmierā, žūrija izvirzīja četrus dalībniekus: Gulbenes vidusskolas 1.klases skolnieks Markuss Čeksters, Bērzu sākumskolas 5.klases skolniece Kristīne Prockalova, Lizuma vidusskolas 6.klases skolnieks Pauls Georgs Staršovs un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 9.klases skolniece Elīza Elizaveta Ļistopada.

 

Žūrijas komisijas loceklis režisors Jānis Skopans, kurš skolēnu aktiermākslu vēroja arī pagājušajā gadā, atzina, ka šogad snieguma līmenis ir mazliet audzis.

 

"Patīkami, ka šogad par daudz ko vairāk ir domājuši režisori. Izrādēs ir izmantots vairāk mūzikas, vairāk piestrādāts, veidojot dekorācijas," vērtē J.Skopans.

 

Viņš uzskata, ka šāda skate noteikti ir vajadzīga. "Ar žūrijas loceklēm Anitu Birznieci un Solveigu Vilku savstarpēji runājām, ka šīm skatēm jāpārtop lielākos svētkos, kuros netrūktu pat kopīgas balles," prāto J.Skopans.

 

Gulbenes Tautas teātra aktrise Anita Birzniece stāsta, ka bijusi patīkami pārsteigta par redzēto, jo katrā izrādē bijis iespējams ieraudzīt kādu pārsteidzošu risinājumu.

 

"Bija režisoriski veiksmīgākas un ne tika veiksmīgas izrādes. Žūrijas mērķis nebija šogad norādīt uz lielajām kļūdām, bet pateikt paldies par ieguldīto darbu. Daudziem kolektīviem tērpus bija šuvuši bērnu vecāki. Paši aktieri bija darinājuši rekvizītus un tērpu," saka A.Birzniece.

 

Kopumā skolu teātru svētkos piedalījās 12 kolektīvi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide