Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Komiksi ienāk veikalā “BETA” 13

Veikali parasti tiek saistīti ar rutīniska darba turpinājumu pirms došanās mājup, svētku stresu, tēriņiem un mulsumu lielajā piedāvājumu klāstā. Savukārt mākslu un kultūru ierasts attiecināt uz muzejiem, galerijām, kultūras centriem un skolām. Laužot iepriekš minētos iedomātos pieņēmumus un pateicoties veikala “BETA”  īpašnieka Valērija Pokidjko atbalstam, no 21.novembra pusdienlaika veikala “BETA” telpās ikviens interesents var iepazīties ar Gulbenes bērnu un jauniešu pasaules redzējumu ar komiksu starpniecību.

Reflektējot par sev svarīgo un nesvarīgo, apkārt notiekošo, “pirmo, kas ienāk prātā”, realitāti un iedomu pasauli, kopumā 24 Gulbenes interesenti pirms nepilna mēneša apvienoja vizuālo mākslu un literatūru, radot komiksus.

Jau ziņojām, ka aptuveni pirms mēneša mākslinieku Mārtiņa Zuša un Klāva Upaciera vadībā viena diena Gulbenes mākslas skolas telpās tika aizvadīta komiksu iepazīšanā un veidošanā. Komiksu darbnīcu taustāmais rezultāts dažādās formās – pastkartēs, “izklātos” komiksos pie sienas un grāmatu veidā – pašlaik apskatāms veikala “BETA” pirmajā stāvā. Komiksu izstāde ar uzsaucienu “NĀC.
SKATIES. ZĪMĒ PATS.” aicina ikvienu izstādes apmeklētāju ne vien apskatīt citu darbus, bet arī pie īpaši sagatavotas veikala sienas radīt komiksu pašam. Neaizmirstot tos, kuri uz izstādi nevar atnākt paši, draugus un paziņas aicinām izmantot komiks-pastkartes, ko nosūtīt savējiem.

Ar Ziemassvētkiem līdzīgu vēlējumu kultūras un mākslas pieejamībai Gulbenes pilsētvidē (ārējai un iekšējai), izstāde veikalā “BETA” apskatāma no 21. novembra līdz 4.decembrim. Izstāde atvēra katru dienu no plkst. 8:00-22:00. Ieeja - bez maksas.

Izstādē apskatāmo kolektīvo un individuālo komiksu autori: Baiba Saveļjeva, Dārta Dagmāra Cigle, Rihards Ozoliņš, Ņikita Boļšakovs, Dita Rūta Ceriņa, Aleksa Iļjenko, Madara Bērziņa, Gundega Kļaviņa, Amanda Viktorija Vavilina, Līna Kalēja, Baiba Elizabete Brūniņa, Raivo Bukovskis, Orests Antonijs Zelčs, Edvils Laizāns, Anna Tihanova, Alise Vinceviča, Sindija Gabrāne, Kristers Gabrāns, Andis Petrovskis, Sanija Kokareviča, Liene Petrovska, Valters Vasiļjevs, Evelīna Vanaga, Hermanis Petručeņa.

Komiksu darbnīcas tiek realizētas Radošās apvienības “Piektā Māja” projekta “Comic Sans pārsvītrota vienādības zīme Comics Sense” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Projekts noris sadarbībā ar Gulbenes mākslas skolu, komiksu kultūras žurnālu “Kuš!”, veikalu “BETA” un Jauniešu centru “Bāze”.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Edgars

pats veikals BETA ir viens vienīgs komikss vairāk nekas.....

pirms 5 gadiem, 2014.11.22 15:28

Jā!!!

Tieši tā,tas ir ārprāts --ne veikals!!!!

pirms 5 gadiem, 2014.11.22 19:27

Riktīgi komiski

Jauki, bet nedaudz smieklīgi jau ir ... vietās, kur būtu jābūt tirgotavām un precēm, izstāda komiksus... mhm...mhm...

pirms 5 gadiem, 2014.11.23 17:30

Uzņēmēja

Ar ko jātirgo lai galus savilktu kopā?Īre ta kāda!!!!?

pirms 5 gadiem, 2014.11.24 10:56

q

būtu labāk domājuši par produktu kvalitāti ko tirgo pircējiem, nevis par kaut kādiem komiksiem,tiešām komiski.

pirms 5 gadiem, 2014.11.24 10:56

Mākslas skola

Paldies veikala īpašnieku un vadītāju atsaucībai šobrīd brīvajā telpā atļaut iekārtot bērnu darbu izstādi, jo mēs gribējām , lai to varētu apskatīt vairāk apmeklētāju un arī tie, kas uz izstādēm parasti neiet. Mīļie cilvēki, jūsu uzbrukumi veikalam un produktu daudzveidībai un kvalitātei panāks vienīgi to, ka mums vairs nekad nebūs iespēju tur izlikt kādu izstādi. Tie ir mūsu pašu Gulbenes bērnu zīmētie komiksi, priecājieties par to, ka mums aug gudri un domājoši bērni. Tiesa gan - māksla parasti nepalīdz pildīt makus un pārtikas grozus, bet varbūt vismaz liek pasmaidīt !

pirms 5 gadiem, 2014.11.24 12:15

meitene

Komentarus vispar vajadzetu aizliegt. Nekas cits ka riesana nav sagaidams. ;( Tikai pavisam mazs procents gulbeniesu prot priecaties par mazuminu,saskatit prieku ikdiena.

pirms 5 gadiem, 2014.11.24 13:27

Sieviete

Pilnībā piekrītu,Dzirkstelei tiešām būtu jādomā.Cik labi,ka Gulbenē ir Mākslas skola un ir bērni,kas iet un darbojas!

pirms 5 gadiem, 2014.11.24 16:32

meitenīt!

Aizliegt, aizliegt, tad jau jums Putins jāgaida, tad gan būs labi, visi turēs muti:)

pirms 5 gadiem, 2014.11.25 17:07

HL

Tavs komentārs ir nevietā.

pirms 5 gadiem, 2014.11.25 21:29

Lasītāja

Nu tiešām bliež tos komentārus un rej Betas vārdu izlasījuši.Tak izlasiet pašu rakstu,tad komentējiet.Bērni ir malači!

pirms 5 gadiem, 2014.11.25 21:35

Kultūra un izklaide