Koncertā bērni dzied pūtēju orķestra pavadījumā 1

Nesen klausītāji Gulbenes kultūras centrā un Jūrmalā, Majoru vidusskolā, varēja noklausīties koncertu „Pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā”, kurā varēja dzirdēt Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestri (GKCPO), kā arī bērnu ansambļus „Pipari” un „Ledenes” un Jūrmalas mūzikas vidusskolas sagatavošanas – 2. klašu vokālo ansambli (pēdējais kolektīvs uzstājās tikai Jūrmalā).

Ideja par šādu koncertu radās Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestrim, iespaidojoties no 2012. gadā notikušā Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestra 10 gadu jubilejas koncerta, kurā pirmo reizi sadarbojās orķestris un „Ledenes”. Atbalstu koncerta tapšanai sniedza Valsts Kultūrkapitāla fonds, un rezultātā tapa koncertprogramma, kur galvenokārt bija Andra Baloža skaņdarbi, kā arī citu komponistu skaņdarbi Andra Baloža aranžējumos.

Ja kāds vēl šaubās – jā, jā, tiešām, minētie bērnu ansambļi dziedāja pūtēju orķestra pavadījumā, kas, šķiet, ir visai neierasta vai pat unikāla kombinācija, taču šī neierastība publiku netraucēja, drīzāk otrādi – sajūsmināja. Vecākiem un vecvecākiem no viņu jaunības vai bērnības laikiem vajadzētu būt zināmai Arvīda Žilinska dziesmai „Grāmata”, daudziem ir zināma Didža Rijnieka „Ābece”. Un, protams, gan jaunās, speciāli šim koncertam un Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestra komponētās, gan arī ne tik jaunās Andra Baloža dziesmas, kas publicētas paša autora izdotajās grāmatās, kā arī instrumentālie skaņdarbi, kuriem piepulcējās Alvila Altmaņa un Džeimsa Bārnera mūzika.

Kāpēc tieši šāda programma? Tāpēc, ka sākotnēji tā bija domāta Skolotāju dienai, un tam vēl klāt skaņdarbi, kurus orķestris gatavo uz ikgadējo Latvijas pūtēju orķestru skati.

Jācer, ka līdzīga sadarbība turpināsies arī nākotnē, kā rezultātā mūsu orķestris iegūs jaunus skaņdarbus, bet dziedošie bērni un jaunieši iegūs reto un ne visiem pieejamo izdevību muzicēt kopā ar orķestri.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide