KONKURSS: Ielūgumus uz koncertu "Sievietes vārds" Alūksnē laimējušas Dace Lubāne un Liene Bundziņa

Alūksnes Kultūras centrā 11. oktobrī notiks koncertprogramma „Sievietes vārds” ar Viktoru Lapčenoku, Gundaru Grasbergu, Daini Skuteli un Mārtiņu Ruski. Ielūgumus laimējušas Dace Lubāne un Liene Bundziņa. Apsveicam!

Ielūgumus var saņemt laikraksta "Dzirkstele" redakcijā (Ābeļu ielā 8, Gulbenē).

* * *

1. Atminiet vārdu: viņu šad tad gluži netīšām aizmirst apsveikt vārdadienās. Latvijā šī vārda īpašnieču ir vairāk nekā desmit tūkstoši, un viens no latviešu nacionālās valodniecības veidotājiem Juris Alunāns nosaucis to par latviešu mīlestības dievietes vārdu. Par kādu vārdu ir runa?

a)  Kristīne;

b) Gundega;

c) Līga

2. Nosauciet senu vārdu, kurš Latvijā pazīstams kopš 1613. gada. Populārāko 100 meiteņu vārdu sarakstā tas parādījās ap 1970. gadu un laikā no 1980. – 1990.gadam tas jaundzimušām meitenēm likts visbiežāk. Rūdolfs Blaumanis un Vija Artmane ir pielikuši savu roku šī vārda popularitātē!

a) Anna;

b) Līna;

c) Kristīne.

3. Tas ir ārkārtīgi sens karalieņu vārds no Bībeles notikumu laikiem. Latvijā no šī vārda savulaik radies vārds “Ilze”. 100 populārāko latviešu meiteņu vārdu sarakstā tas atgriezās 1995.gadā, šodien Latvijā ir vairāk kā 3,5 tūkstoši šī vārda īpašnieču.

a) Margarita;

b) Elizabete;

c) Leonora.

Atbildes sūti līdz 9.oktobrim uz e-pastu portals@dzirkstele.lv ar norādi “Sievietes vārds., Lūgums norādīt savu vārdu un uzvārdu, kā arī saziņai - savu tālruņa numuru!

Kultūra un izklaide