Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kopīgi muzicēs Gulbenes un Madonas pūtēji

Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris ir saņēmis uzaicinājumu no Madonas kultūras nama pūtēju orķestra par kopmuzicēšanas iespējām, informē Gulbenes mūzikas skolas orķestra diriģents Donāts Veikšāns.

Pirmais koncerts paredzēts Gulbenē februārī, savukārt otrs notiktu aprīlī Cesvainē. Madonas pūtēju orķestris dibināts 1959.gadā. Pašlaik orķestrī spēlē 33 meistarīgākie pūšamo instrumentu mūziķi no Madonas un tās tuvākās apkārtnes.

 

15 mūziķi mācās un strādā Rīgā. Lielākā daļa orķestra dalībnieku ir amatieri, bet vairāki mācās vidējās un augstākajās mūzikas mācības iestādēs. Gandrīz visi mūziķi ir absolvējuši vai pašlaik mācās Madonas mūzikas skolā.

 

Orķestrī spēlē vairāki Madonas mūzikas skolas skolotāji. Kolektīva diriģents ir Andrejs Cepītis, gulbeniešu novadnieks, dzimis Kalnienā un pirmās muzikālās zinības apguvis Gulbenes mūzikas skolas pūšamo instrumentu nodaļā klarnetes specialitātē.

 

Madonas pūtēju orķestris izpilda dažādu laikmetu un stilu mūziku - baroku, tradicionālo pūtēju orķestru, akadēmisko mūziku, kā arī popmūziku, džezu un rokenrolu. Orķestris vienmēr ir centies paplašināt savu "spēles laukumu" un lauzt tos stereotipus, kuri pavada pūtēju orķestrus - kad, kur un kas jāspēlē šādām muzikālām vienībām.

 

A.Cepīša vadībā pūtēju orķestris ir ieguvis redzamu vietu valsts orķestru saimē. Skatēs vairākkārt izcīnīti pirmās pakāpes diplomi. A.Cepītis ir pratis atrast īsto pieeju katram orķestra dalībniekam un izveidojis spēcīgu muzikālu vienību Madonas pilsētā un novadā. Kolektīva koncertmeistari ir Ingus Akmentiņš un Antons Zaharāns.

 

"Abiem orķestriem ir daudz kas kopējs, taču galvenais ir tieksme pēc kvalitātes. Mūsu jaunajiem mūziķiem šogad bez konkursiem un koncertiem nozīmīgākais būs mūzikas albuma "Valdzinošu impresiju noskaņā" ieraksts un tā koncertatskaņojums, tāpēc koncerts Gulbenes sporta centrā 18.februārī pulksten 16.00 veicinās motivētu tiekšanos uz izvēlēto mērķi," saka D.Veikšāns.

 

Gan koncertam Gulbenē, gan koncertam 16.aprīlī Cesvainē diriģenti izvēlējušies nosaukumu "Tauru skaņām kad viļņojas gaiss" - tas, viņuprāt, būs atbilstošs gan pasākuma atmosfērai, gan noskaņojumam.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide